Nowoczesne technologie w edukacji.


Nowoczesne technologie w edukacji.
2021-12-16
Wkroczyły do szkół jeszcze przed pandemią i cały czas rewolucjonizują proces nauczania. W czasie epidemii były wręcz koniecznie do kontynuacji nauki.

O jakich technologiach mowa? Komputery/laptopy i Internet, tablety, elektroniczne nośniki danych, czytniki ebooków, dzienniki elektroniczne, tablice interaktywne, sale multimedialne, smartfony, wizualizery, aplikacje internetowe i chmury, platformy e-learningowe, a nawet media społecznościowe.

Wszystko to może stanowić dużą pomoc w zdobywaniu wiedzy, sprawić że lekcje będą ciekawe i angażujące, zachęcić ucznia do nauki. Technologie ułatwiają dostęp do informacji, wzbudzają zainteresowanie, pozwalają na szybki przesył danych i wiadomości, rozwijają kreatywność, przygotowują do funkcjonowania na rynku pracy, mogą wspierać i ułatwiać naukę dzieciom ze specjalnymi potrzebami, ułatwiają kontakt między nauczycielem a rodzicem.

Oczywiście, trzeba również zachować ostrożność oraz rozwagę przy korzystaniu z tych pomocy - wiadomo na jak szkodliwe treści dzieci mogą natknąć się w Internecie, jak niedobre jest dla nich ciągłe siedzenie przed ekranem, media społecznościowe potrafią zastąpić zdrowe relacje międzyludzkie, możemy spotkać się z cyberprzemocą, uzależnieniem od gier (nie tylko tych gloryfikujących przemoc) i Internetu. Dlatego bardzo ważne jest, żeby rodzice i nauczyciele mieli kontrolę nad tym, z czym i jak długo stykają się najmłodsi.

A oto jak pożytecznie można wykorzystać nowe technologie w nauczaniu najmłodszych - szkoła języka angielskiego online dla dzieci All Right posiada własną platformę interaktywną, gdzie prowadzi lekcje dla dzieci od 3-4 roku życia. W specjalnie zaprojektowanej klasie, oprócz kontaktu wzrokowego i słuchowego z nauczycielem można kolorować, oglądać bajki, słuchać piosenek, zaznaczać, łączyć obrazki i słówka, kolorować. Klasa posiada wiele fajnych funkcji.

Oprócz tego każdy uczeń posiada swój profil na platformie, gdzie może powtórzyć materiał lekcyjny i odrobić pracę domową. Rodzic ma możliwość bieżącego śledzenia postępów dziecka i zapoznania się z komentarzami nauczyciela po każdej lekcji.

Jeśli chcielibyście zobaczyć jak wyglądają takie zajęcia, możecie skorzystać z bezpłatnej lekcji próbnej, na którą można zapisać się na stronie szkoły All Right.

Źródła:

https://digitaluniversity.pl/nowoczesna-szkola-czyli-korzysci-z-wykorzystania-nowych-technologii-w-edukacji-2/

https://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1678:szkola-xxi-wieku-nowe-technologie-w-szkole&catid=24&Itemid=119

Nadesłał:

Szkoła języka angielskiego dla dzieci online All Right
http://allright.com/pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl