O czym śnią studenci prawa?


2018-12-05
Każdy człowiek podejmujący studia prawnicze ma szansę na przyszłość obrać różne drogi – po ukończeniu kierunku można znaleźć pracę między innymi w różnego rodzaju urzędach albo na pokrewnych uczelniach. Zdecydowana większość widzi się jednak na aplikacji.

Prywatna kancelaria adwokacka  - cel w zasięgu wzroku

Jeśli zapytamy osobę studiującą prawo, co planuje w ciągu kilku najbliższych lat, na 100% odpowie: „własna kancelaria adwokacka Kraków, no może Warszawa”. Adwokat to oczywiście jeden z najbardziej istotnych zawodów, jednakże korzystnie zadać sobie pytanie: czy wciąż opłacalny? Środowisko potrafi wyznać, że zarządzanie własną kancelarią nie w każdym przypadku okazuje się równie dochodowe jak może wydawać się wielu z nas.

Dużo chętnych, mało miejsc

Będzie mieć swoje konsekwencje bez wątpienia wciąż przybierająca liczba studentów jak również liczba aplikantów. Szkoły wyższe przyjmują w swoje progi wysoką jak nigdy ilość młodych ludzi, do egzaminów na aplikację może podejść coraz większa liczba młodych prawników. W końcu musi to powodować w obszerniejszej perspektywie zmniejszenie stawki usług prawnych (ze względu na dużą konkurencję). Już obecnie niektóre kancelarie martwią się o swój dalszy byt. Co jeszcze zmieni się w najbliższej przyszłości i czy prywatna kancelaria niezmiennie pozostanie równie prestiżowa, czy wszystko się skończy, bo do interesu trzeba będzie dokładać własne środki finansowe?Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl