Obciążenia stawów


Obciążenia stawów
2009-09-17
Nadal otwartym pytaniem jest wpływ glukozaminy na zahamowanie procesu zwyrodnieniowego czy odbudowę zniszczonej chrząstki.

Odpowiedzią na to mogłyby być wieloletnie obserwacje osób stosujących regularnie glukozaminę. Jednak niektóre istniejące badania są bardzo obiecujące i potwierdzają, że dłuższe stosowanie glukozaminy ma wymierny efekt na stan chrząstki stawowej i może pomóc cieszyć się dłużej sprawnością w życiu.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą chorobą narządu ruchu. Jest to też choroba postępująca, czyli jej objawy nasilają się wraz okresem jej trwania. Głównym objawem choroby jest ból, początkowo występujący tylko po wysiłku, ale z wraz z postępem choroby nasila się i występuje niezależnie od obciążenia stawu. Drugim wiodącym objawem jest sztywność stawu, narastająca w spoczynku, czego przykładem jest sztywność występująca o poranku po wstaniu z łóżka. Sztywność ustępuje po rozruszaniu stawu. W zaawansowanej chorobie następuje ograniczenie ruchomości stawu.

Ruch to radość życia; zarówno zwykły spacer, jogging jak i sport uprawiany zawodowo. Dlatego dobrze jest pomyśleć o skutecznym wsparciu stawów - tak by móc cieszyć się swobodą na długi czas. Przyjmowanie preparatów z siarczanem glukozaminy (Artresan) przyniesie korzyść tak naszym kościom jak i stawom. O ile łatwiej jest odpowiednio wcześniej uświadomić sobie fakt, że zdrowie mamy tylko jedno, a brak dbałości o nie zwyczajnie się nie opłaca. Dlatego też każdy z nas powinien wykazywać się rozsądkiem i zawczasu pomyśleć o profilaktyce zdrowia stawów.

Nadesłał:

Kostrzewa PR A.M.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl