Odporność budynków na ogień


2018-01-13
Nowo konstruowane obiekty były i będą miejscami zdecydowanie efektywniej zabezpieczonymi przed pożarami. Rozwój w tym kierunku wysokich kryteriów ustalonych przez właściwe dokumenty prawne a także gwałtownego rozwoju technologii przeciwpożarowych.

Wdrożenie materiału w postaci stali w budownictwie jest przełomem. Ten materiał powoduje, że konstrukcje są i będą odporniejsze, wspanialsze, wyższe. Imponująca konstrukcja bywa poważnym zadaniem, w obszarze bezpieczeństwa. nawet podczas rozprzestrzeniania się ognia budowla winna stać trwale do czasu bezpiecznej ewakuacji. Gorąco będzie bez wątpienia jednak dla stali faktorem wyjątkowo niszczącym. Podzespoły stalowe ulegają zmianom na skutek ognia. Dlatego też ramy stalowe wymagają gruntownych izolacji przeciwpożarowych.

Istnieje kilka ekstremalnie wydajnych środków asekuracji ogniowej struktur ze stali. Jednym z nich zwykle jest zastosowanie powłok ogniochronnych, lub izolacje przemysłowe na kawałkach zbudowanych ze stali. Rezultat to ograniczona podatność na goraco. Takie izolacje będą pęcznieć oraz przyjmować na siebie uzyskiwane podczas całego pożaru ciepło. Działają one nie inaczej jak zwiększające swoją wielkość osłony.

Innym rozwiązaniem są powłoki natryskowe. Stosuje się je prosto na elementy stalowe. Daje się ją na konstrukcje stalowe zamontowane się wewnątrz budynku. Przed ich nałożeniem nie zapomnij przygotować dokładnie stal, bo w innym razie mogą powstać ubytki. Bolączką zwykle jest tylko niezbyt ładny wygląd. Warto więc rozważyć specjalny materiał, który będzie stanowił estetyczne wykończenie. To zaś oznacza uboczne obciążenie kompletnej konstrukcji plus koszty.Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl