Opera GX jest pierwszą na świecie przeglądarką z dynamicznie się zmieniającym tłem dźwiękowym


Opera GX jest pierwszą na świecie przeglądarką z dynamicznie się zmieniającym tłem dźwiękowym
2020-09-21
Opera GX, pierwsza na świecie gamingowa przeglądarka, wprowadza kolejną nowość nieznaną innym przeglądarkom: dynamicznie się zmieniający podkład muzyczny.
Opera GX miała premierę w 2019 r. Pierwszą wersję przeglądarki wypuszczono z efektami dźwiękowymi stworzonymi przez wielokrotnie nagradzanego kompozytora Rubena Rincóna oraz zespół Berlinist, znanych z nominowanej do nagrody Bafta ścieżki dźwiękowej do Gris. Ta sama ekipa odpowiada za nową dynamicznie się zmieniające tło dźwiękowe w Operze GX.

– Cieszymy się, mogąc w końcu ujawnić całość koncepcji, do której od początku dążyliśmy: chcieliśmy wyposażyć naszą przeglądarkę w efekty dźwiękowe znane z gier, gdzie perfekcyjnie skomponowana interaktywna ścieżka dźwiękowa pozwala się w niej zatopić, poprawiając całość doświadczenia. Sądzę, że nam się udało - mówi Maciej Kocemba, Product Director Opera GX.

Dynamicznie się zmieniające tło muzyczne w Operze GX to spokojna ambientowa muzyka, która sprzyja koncentracji użytkownika.  Narasta ona, kiedy użytkownicy aktywnie przeglądają strony internetowe, klikają na linki albo piszą, zaś kiedy aktywność użytkowników spada, muzyka staje się spokojniejsza i mniej dramatyczna. Ścieżka dźwiękowa ma się rozpływać w tle, ale tak, żeby jej brak dawał się odczuć.

Tło muzyczne, podobnie jak każdy z efektów dźwiękowych w przeglądarce, można włączyć i wyłączyć w jej ustawieniach w zakładce Dźwięki przeglądarki. 

Nagroda GX Composer Award na Game Music Festival 2020.

– Pierwsza wersja interaktywnego tłą dźwiękowego to dopiero poczatek. W przyszłości chcielibyśmy naszym użytkownikom dać jeszcze więcej opcji. Tak jak mamy fanów różnych gatunków gier, są też zwolennicy różnych podkładów muzycznych. Dlatego też chcemy dać kompozytorom muzyki do gier komputerowych szansę zaprezentowania swojej twórczości milionom użytkowników Opery GX na całym Świecie – dodaje Maciej Kocemba.

Aby urzeczywistnić tę wizję, Opera GX została partnerem międzynarodowego Game Music Festival i ufundowała nagrodę GX Composer 2020 w ramach rozpoczynającego się dziś konkursu GMF 2020 High Score Competition, w którym kompozytorzy ścieżek dźwiękowych będą konkurować o nagrodę pieniężną i możliwość udostępnienia swojej muzyki w Operze GX. 

Twitter od teraz wbudowany w pasek boczny Opery GX

Opera GX, z wbudowaną obsługą Discorda, Twitcha, WhatsAppa, Facebook Messengera i Instagrama w pasku bocznym, pozwala łatwo śledzić dyskusje ze znajomymi, a także najnowsze trendy i streamy. Ten zestaw wbudowanych w Operę GX komunikatorów został obecnie wzbogacony o wbudowanego Twittera w pasku bocznym.

Opera GX

Opera GX miała premierę w czerwcu 2019r. podczas targów E3 w Los Angeles. Przeglądarka wyróżnia się unikatowymi cechami dopasowanymi do gustów i potrzeb gamerów. Obok licznych opcji dopasowania kolorów, obsługi Razer Chroma oraz inspirowanego grami designu, posiada ograniczniki użycia procesora, RAM i przepustowości sieci wykorzystywanych przez przeglądarkę, które zmniejszają jej zapotrzebowanie na zasoby, zapewniając więcej mocy komputera do obsługi gier. Przeglądarka posiada także funkcję Hot Tabs Killer, która pozwala użytkownikom szybko zamknąć zakładki pochłaniające najwięcej zasobów. 

Liczba gamerów aktywnie korzystających co miesiąc z Opery GX urosła 183% rok do roku. Przeglądarka zdobyła dwie wiodące nagrody za design: Red Dot Design Award 2019 oraz IF Design Award 2020.

Nadesłał:

Parol PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl