Oracle Code One towarzyszy konferencji Oracle OpenWorld


2018-10-21
Razem z konferencją Oracle OpenWorld odbędzie się Oracle Code One – wydarzenie dedykowane dla programistów, wszystko w dniach 22–25 października w centrum kongresowym Moscone w San Francisco.

Konferencja Oracle Code One została w tym roku rozszerzona o nowe tematy w zakresie języków programowania oraz innowacyjnych technologii - od sztucznej inteligencji, technologii blockchain, asystentów cyfrowych i kontenerów, do technologii Java. Podczas sesji tematycznych pojawi się też więcej języków programowania, np. Go, Rust i Python. Szczegółowy program konferencji można znaleźć pod adresem Oracle.com/Code-One.

W prezentacji poświęconej technologii Java w poniedziałek 22 października Georges Saab, wiceprezes Oracle i szef działu tworzenia oprogramowania, podzieli się informacjami na temat Java SE z ostatnich dwunastu miesięcy, w tym ostatnimi ulepszeniami wprowadzonymi w wersji Java 11. Uchyli również rąbka tajemnicy w kwestii przyszłych projektów mających na celu zwiększenie produktywności użytkowników, takich jak Java w środowiskach kontenerowych oraz nowe opcje przeglądu kodu dla JDK. 

Prezentacja we wtorek 23 października będzie poświęcona szerokiej tematyce - od zarządzanych funkcji Kubernetes i funkcji bezserwerowych do technologii blockchain i inteligentnych asystentów cyfrowych wyposażonych w technologię chatbotów. Przez cały czas trwania konferencji programiści będą mogli pogłębić swoją wiedzę o technologii Java - będą się tam odbywały rozbudowane warsztaty, dyskusje, sesje i laboratoria praktyczne prezentujące takie technologie, jak GraalVM, Oracle JET, Fn Project, OpenJFX i GraphPipe. 

„Programiści chcą budować coraz bardziej złożone aplikacje cloud native, a Oracle dostarcza im innowacyjne możliwości takie jak sztuczna inteligencja, automatyczne uczenie, blockchain i obsługa Kubernetes, które im w tym pomagają” - powiedział Siddhartha Agarwal, wiceprezes Oracle, szef działu strategii i zarządzania produktami. „Oracle Code One to konferencja, na której programiści mogą nawiązać kontakt z ekspertami technicznymi Oracle oraz ze społecznością programistów, aby dowiedzieć się, jak tworzyć nową generację tych aplikacji i usług. Konferencja oferuje ogromne bogactwo sesji technicznych oraz możliwość kontaktu z kolegami z branży, którzy mają ogromne doświadczenie w zakresie narzędzi, metod i technologii potrzebnych do tworzenia produktów z myślą o chmurze”.

Konferencja Oracle Code One to dla programistów okazja do tego, aby poznać szeroki wachlarz standardów open source wspieranych przez Oracle. Od czasu dołączenia do fundacji Cloud Native Computing Foundation w roku 2017 firma Oracle kontynuowała wspieranie kluczowych projektów bezserwerowych i kontenerowych. Między innymi poinformowała o obsłudze nowego standardu bezserwerowego w swoim projekcie open source Fn Project oraz o kluczowych nowych funkcjach dla mechanizmu Oracle Container Engine for Kubernetes. Z myślą o programistach pracujących nad technologiami automatycznego uczenia firma Oracle niedawno poinformowała o udostępnieniu narzędzia GraphPipe w wersji open source, aby ułatwić przedsiębiorstwom wdrażanie modeli automatycznego uczenia oraz wysyłanie do nich zapytań w dowolnej infrastrukturze.

Autorem artykułu jest Marek Górski


Nadesłał:

Oracle

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl