Otwieraj drzwi bezdotykowo. Higiena i bezpieczeństwo


Otwieraj drzwi bezdotykowo. Higiena i bezpieczeństwo
2021-05-10
Nowa, epidemiczna rzeczywistość, która jest z nami już od wielu miesięcy, znacząco wpłynęła na wzrost dbałości społeczeństwa o higienę. Coraz chętniej wprowadzamy do swoich domów rozwiązania poprawiające nasze zdrowotne bezpieczeństwo. Jedno z nich to możliwość otwierania drzwi bez dotykania klamki.

Klamka – skupisko bakterii

 

Klamka stanowi jeden z elementów należących do najbardziej zanieczyszczonych detali w naszym codziennym otoczeniu. Im więcej osób jej dotyka, tym stanowi większe ryzyko zakażenia oraz infekcji. Co może być dość zdumiewające: na klamce można odnaleźć więcej bakterii niż na desce sedesowej.

Każdorazowe odkażanie klamki czy zakładanie rękawiczek, aby otworzyć i zamknąć drzwi, to czynności, które na dłuższą metę są bardzo męczące i irytujące. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom możemy skutecznie pozbyć się tego problemu z zachowaniem najwyższych zasad higieny. Bezdotykowe otwieranie drzwi wejściowych? Teraz to możliwe.

 

 

Drzwi bez klamek

 

Tradycyjne klamki, bez których jeszcze niedawno nie wyobrażalibyśmy sobie funkcjonalnych drzwi, pomału są wypierane przez smartfony, piloty oraz różnego rodzaju czytniki. Najnowsze technologie ułatwiają codzienne funkcjonowanie, podnosząc komfort mieszkania oraz znacząco zwiększając bezpieczeństwo. 

Jednym z ciekawych rozwiązań, które gwarantuje całkowicie bezdotykowe otwieranie drzwi bez potrzeby montażu klamek, jest automatyczny system drzwiowy aktywowany za pomocą zbliżeniowego czujnika radarowego. Skrzydło drzwiowe zostanie otwarte, gdy tylko pojawimy się w pobliżu, a następnie samoczynnie zamknięte. Dzięki specjalnym sygnalizatorom istniejące drzwi można również doposażyć w czujniki sufitowe lub przyciski zwalniające bez dodatkowego okablowania, co stanowi wygodne i estetyczne rozwiązanie.

Inną możliwością jest zamontowanie łokciowego przycisku natynkowego w celu sterowania naszymi drzwiami. Uporczywe manewrowanie łokciem, aby zahaczyć o klamkę odchodzi w zapomnienie, a my w wygodny sposób możemy otworzyć nasze drzwi. Komfortowe, proste i intuicyjne zastosowanie przycisku połączone ze stosunkowo niską ceną w wielu przypadkach daje przewagę nad innymi rozwiązaniami.

Zarówno drzwi automatyczne bezdotykowe, jak i te wyposażone w natynkowy przycisk łokciowy, dzięki możliwości obsługi drzwi bez użycia dłoni niewątpliwie minimalizują ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów na skutek otwierania ręcznego.

 

Technika przemyślanego bezpieczeństwa

 

Firma produkcyjna Nitus oferuje najwyższej jakości drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium lub PVC wyposażane w nowoczesne technologie. Bezkluczowe systemy otwierania i zamykania drzwi cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Elektrozaczepy i zasuwnice mogą być sterowane za pomocą nowoczesnych rozwiązań, takich jak np.:

·         elementy kontroli dostępu Bluetooth,

·         otwieranie drzwi kodem i telefonem komórkowym,

·         system RFID otwieranie drzwi kartami i brelokami,

·         pilot,

·         czytnik zbliżeniowy,

·         klawiatura numeryczna z kodem,

·         czytnik linii papilarnych palca.

 

Innowacyjny system kontroli dostępu najnowszej generacji, który możemy zainstalować w swoich drzwiach wejściowych, pozwala dostosować produkt i jego funkcje pod względem indywidualnych preferencji i sterować nimi przy pomocy urządzeń mobilnych.

 

 

Bezpieczeństwo 2w1 w naszych rękach

 

Nowoczesne technologie otwierania drzwi wejściowych gwarantują podwójne bezpieczeństwo. Dokonując swego rodzaju wymiany klamki na smartfon bądź inne indywidualne elementy sterujące, pomagamy ograniczyć zarówno bakterie i zarazki, jak i ryzyko włamania do naszego domu. Innowacyjne rozwiązania znacząco podnoszą prestiż i poziom naszego życia.

 

***

Firma Nitus specjalizuje się w produkcji segmentowych bram garażowych i przemysłowych. Producent w swojej ofercie posiada również stolarkę aluminiową, przeciwpożarową i PVC, rolety zewnętrzne, wewnętrzne, moskitiery oraz komórki lokatorskie. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Jurków (pow. brzeski, woj. małopolskie). Więcej informacji na stronie internetowej: www.nitus.pl.    

Nadesłał:

NITUS
http://www.nitus.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl