Peeling od stóp do głów.


Peeling od stóp do głów.
2008-10-17
Zadaniem peelingu jest usunięcie obumarłego naskórka, który nadaje nieładny, ziemisty, niezdrowy odcień, a przede wszystkim niekorzystnie wpływa na jej kondycję, ponieważ utrudnia przepływ tlenu i substancji odżywczych w głąb tkanek.

Pamiętaj jednak, że poprawi on wygląd skóry tylko wtedy,gdy będzie idealnie dopasowany do jej rodzaju, potrzeb i partii ciała.



TWARZ

Cera naczynkowa, wrażliwa i skłonna do podrażnień: sięgaj po delikatne peelingi enzymatyczne. Nie wymagają drażniącego pocierania skóry. Ich składniki rozpuszczają zrogowaciały naskórek, który zmywa się razem z preparatem po kilku minutach.

Cera normalna: możesz używać peelingów drobnoziarnistych, tak zwanych gomujących (preparat przykleja się do naskórka, odrywa martwe komórki, częściowo je rozpuszcza i zastyga-kilka chwil po nałożeniu kosmetyku roluje się zastygłą warstwę opuszkami palców) lub maseczek typu peel-off (najczęściej z kwasami AHA, rozpuszczają zewnętrzna warstwę naskórka- odrywa się jeą razem ze stężałą warstwą kosmetyku).

Cera mieszana i tłusta: wymaga głębszego i częstszego oczyszczania peelingiem drobno- lub gruboziarnistym. Warto w tym wypadku stosować specjalne kosmetyki peelingujące do codziennego oczyszczania, np. żele zawierające oprócz cząstek peelingujących składniki regulujące pracę gruczołów łojowych.

CIAŁO

Szyję, piersi (z pominięciem brodawek) i dekolt oczyszczaj drobnoziarnistym peelingiem do twarzy-te partie skóry są bardzo delikatne. Resztę ciała peelinguj kosmetykiem na bazie cukru (dobry do skóry suchej, ponieważ poprawia jej nawilżenie) lub soli. Najwygodniejsze są preparaty pod prysznic. Jeżeli zaraz po kąpieli wmasujesz w skórę balsam, dzięki peelingowi wchłonie ona więcej składników nawilżających i odżywczych z kosmetyku. Peelingiem gruboziarnistym usuniesz zgrubiałą, przesuszoną skórę na łokciach i kolanach.

STOPY

Skóra na pietach i podeszwach szybko ulega wysuszeniu i rogowacieje. Zaniedbana ma tendencje do łuszczenia się i pękania. By do tego nie dopuścić, powinnaś regularnie ją złuszczać. Do peelingu stóp używaj pumeksu, specjalnego pilnika i preparatów zmiękczająco-złuszczających w kremie.
 

DOMOWE OCZYSZCZANIE

PEELING OWOCOWY- do twarzy, skóry szyi i dekoltu, zawiera delikatne kwasy AHA z owoców. Siegnij do lodówki po kiwi, pomarańczę, grejpfruta lub garść rozmrożonych truskawek. Rozdrobniony miąższ owoców wymieszaj z taką ilością twarożku, aby powstała gęsta masa. Nałóż ją na skórę. Zmyj po kwadransie letnią wodą.

PEELING CUKROWY- do całego ciała. Wymieszaj ½ szklanki cukru (najlepiej z trzciny cukrowej-zawiera kwas glikolowy, który dodatkowo łagodnie złuszcza naskórek) z oliwą z oliwek lub migdałów. Dodaj 2-3 kropelki pachnącego olejku, np. lawendowego, różanego. Wymasuj emulsją całe ciało. Spłucz ciepłą wodą.

PEELING KAWOWY- do skóry dłoni lub (w odpowiednio większej ilości) do ciała. Zaparz 2 łyżki kawy w niewielkiej ilości wrzątku. Gdy fusy wystygną, dodaj 2 łyżki oleju roślinnego, łyżeczkę zmielonego cynamonu oraz łyżeczkę drobnej soli morskiej. Dobrze wymieszaj przed użyciem.

PEELING OWSIANY- doskonały do skóry twarzy, szyi i całego ciała. Przygotowanie: 3 łyżki płatków owsianych zalej gorącym mlekiem, odstaw na 20 minut. Gdy płatki spęcznieją i przestygną wymasuj papka całe ciało. Możesz ja zostawić na kilka chwil na skórze, ale zmyj (letnią wodą), zanim przyschnie.

Nadesłał:

Poradnik zdrowia
http://poradnik-zdrowia.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl