Pierogi staropolskie z sosem z bryndzy z parmezanem i szałwią


Pierogi staropolskie z sosem z bryndzy z parmezanem i szałwią
2012-04-11
Czasem brakuje nam pomysłu na szybki i pyszny obiad dla całej rodziny, po raz kolejny przygotowujemy więc danie fix lub potrawę ze słoika - a przecież zrobienie smacznego i oryginalnego dania w kilkanaście minut jest możliwe. Trzeba tylko wejść w posiadanie odpowiedniego przepisu.

Odpowiedni przepis i dobre produkty to podstawa. Dzięki tym dwóm składnikom z potraw „najzwyklejszych" możemy wyczarować oryginalne i zaskakujące dania doskonałe na szybki obiad, ale też elegancką kolację.

Pierogi to jedna z najpopularniejszych potraw w naszej kuchni, lubimy je zarówno na słodko, jak i w wersji wytrawnej. Najchętniej zjadamy pierogi ruskie, z mięsem, kapustą i grzybami, a także z owocami. Oprócz wymienionych najpopularniejszych smaków istnieje jednak cała gama innych pierożkowych możliwości np. mało znane pierogi z kaszą i grzybami. Wielbiciele i poszukiwacze kulinarnych innowacji koniecznie powinni spróbować pierogów staropolskich Jawo z sosem z bryndzy, parmezanu i szałwii. Pierożki z kaszą jaglaną i grzybami Jawo to podstawa oryginalnego, wyjątkowo apetycznego i szybkiego w przygotowaniu dania. Bryndza jest jednym z najbardziej znanych, lecz niedocenianych polskich serów, parmezan to król serów we Włoszech będący składnikiem prawie każdego włoskiego dania - odpowiednio przyrządzone i podane razem tworzą wyjątkowy „polsko-włoski" sos doskonały do staropolskich pierogów. Efektem połączenia tradycyjnych smaków kuchni polskiej za smakami z południowej Europy jest zaskakujące i pyszne danie, które zadziwi niejednego Polaka i niejednego „Południowca". Smacznego!

Przepis:

Do przygotowania sosu potrzebować będziemy:

- 250 ml śmietany 30%

- 200 g bryndzy

- 100 g parmezanu

- ½ doniczki świeżej szałwii

- sól, pieprz biały do smaku

Przyrządzenie aromatycznego sosu zajmuje kilka minut: na wstępie do naczynia należy wlać śmietanę i wkruszyć do niej bryndzę oraz starty parmezan. Wymieszaną masę gotujemy, aby następnie odparować ok. ¼ sosu - tak zredukowany nabierze intensywniejszego smaku oraz gęstej, aksamitnej konsystencji. Pod koniec gotowania dodajemy poszatkowaną drobno szałwię i doprawiamy wszystko solą oraz białym pieprzem. Kiedy sos będzie już przygotowany, wrzucamy do wrzącej, lekko osolonej wody odpowiednią ilość Pierogów staropolskich Jawo i gotujemy według wskazówek na opakowaniu. Całość podajemy na ciepło, przybierając talerz listkami szałwii.

Więcej przepisów na stronie www.jawo.pl

Nadesłał:

Kamila Nowakowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl