Platynowe Wiertło w kategorii budownictwo mieszkaniowe
Platynowe Wiertło w kategorii budownictwo mieszkaniowe otrzymała firma TULCON S.A. za obiekt: Budynek mieszkalny z usługami i garażem podziemnym, Warszawa, ul. Franciszkańska 14. Projektant: Grzegorz Stiasny, Jakub Wacławek, ARE Sp. z o. o.
Zrealizowany budynek usytuowany jest na działce przy ul. Franciszkańskiej 14, niedaleko warszawskiego Starego i Nowego Miasta. Teren przy ciągu ul. Bonifraterskiej jest niezwykle atrakcyjny ze względu na swoje usytuowanie wśród istniejącej zabudowy mieszkaniowej w pobliżu terenów parkowych. Działka pozwoliła na stworzenie budynku, który uzupełnił i wzbogacił istniejącą strukturę zabudowy w powiązaniu z istniejącym układem domów, ulic i ciągów pieszych.
Projekt przewidywał wystawienie zwartego w bryle budynku nieprzekraczającego wysokości 5 kondygnacji, z funkcją mieszkalną i częścią usługowo-handlową w parterze. W kondygnacji podziemnej usytuowane zostały garaż, pomieszczenia techniczne obsługi całego zespołu. Południowy front budynku ukształtowano wzdłuż ulicy Bonifraterskiej, w taki sposób, że kontynuuje on linię zabudowy sąsiedniego budynku mieszkalnego. Usytuowanie pozostałych fasad wyznaczono z ograniczeń Prawa budowlanego i Warunków technicznych usytuowania budynków. Duże powierzchnie przeszkleń w aluminiowych ramach i okładziny z paneli drewnopochodnych stanowią o nowoczesnym wyrazie budynku nawiązującego jednocześnie w swym prostym wyrazie do osiedlowej zabudowy otaczających domów i nowych budynków wznoszonych w okolicy. Ta zasada tworzenia ciągłości obiektu z otoczeniem przy współczesnym traktowaniu drewniano-szklanego detalu i współczesnej typologii całego obiektu pozwoliła na wkomponowanie obiektu w otoczenie oraz nadanie mu indywidualnego charakteru przy zachowaniu prostoty i proporcjonalności zwartej bryły.
Nowy budynek wyraża swą architekturą trwałość i aktualność idei miejskiej zabudowy przyulicznej. Został on zorientowany na otaczającą go zabudowę tej części dzielnicy oraz na obszerne tereny zielone wokół. Kształtowanie pozostałego terenu w granicach działki zrealizowano w formie zielonego ogrodu dostępnego dla mieszkańców.
Front północno-zachodni zamyka przestrzeń sąsiadującego podwórza osiedlowego z zadrzewieniem. Zachodnia ściana budynku usytuowana jest w ostrej granicy z działką sąsiednią dla uzyskania dobrych warunków ekonomicznych zabudowy. Dzięki takiemu ukształtowaniu działka sprawia wrażenie parkowego położenia. Konstrukcja nowego obiektu tworzy możliwość istotnych przekształceń i korzystnego uzupełnienia zagospodarowania tego fragmentu centrum Warszawy. Wpływa to na poprawę standardu przestrzennego terenów przyulicznych i nową kompozycyjną jakość w ciągu ul. Franciszkańskiej.
TULCON S.A. jest spółką powstałą na fundamentach doświadczeń budowlanych, uzyskanych dzięki wieloletniej działalności na rynku polskim i międzynarodowym podmiotów gospodarczych wchodzących w skład grupy Trasko. Tym sposobem TULCON S.A. jest sukcesorem wszelkich referencji będących w posiadaniu tychże podmiotów, bazy intelektualnej i organizacyjnej.
Do współpracy z TULCON S.A. zaproszeni zostali ludzie o szerokich kompetencjach zawodowych, legitymujący się wysokim poziomem intelektualnym oraz nowoczesnym postrzeganiem zjawisk gospodarczych.
Firma wyznaje dewizę, że szybkość wywiązania się z powierzonych zadań inwestycyjnych jest, obok budżetu, najważniejszym aspektem ich wykonywania.
Adres nagrodzonej firmy:
TULCON S.A.
ul. Kościuszki 20
63-500 Ostrzeszów
tel. /0 62/ 732 35 35
faks /0 62/ 732 35 36
e-mail: tulcon@tulcon.pl www.tulcon.pl
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Nadesłał:
ap
|