Platynowe Wiertło w kategorii obiekty inżynieryjne
Platynowe Wiertło w kategorii obiekty inżynieryjne otrzymały: Konsorcjum Hydrobudowa-6 S.A., Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A., Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych S.A. za obiekt : Budowa przeprawy przez Wartę – nowy przebieg drogi krajowej nr 25, Konin.
Projektant: Adam Nadolny, Transprojekt Gdańsk
„Przeprawa przez rzekę Wartę - nowy przebieg drogi krajowej nr 25" to zadanie, które obejmowało budowę w granicach miasta Konina drogi dwujezdniowej o dł. 4,7 km, w tym budowę mostu o dł. 200 m sprężonego zewnętrznie zawieszonego na pylonach, posadowionego na palach wielkich średnic, budowę 3 estakad dojazdowych, budowę 3 wiaduktów, modernizację 5 odcinków ulic, przebudowę kanalizacji sanitarnej, przebudowę sieci wodociągowej, cieplnej, gazowniczej, elektroenergetycznej, teletechnicznej, budowę ekranów akustycznych, wykonanie zieleni drogowej.
Najbardziej efektowny jest północny odcinek inwestycji, czyli estakada z 17 przęsłami i wkomponowanym w nią mostem podwieszanym na podporach.
Konstrukcja mostu opiera się na koncepcji kablobetonowej i nie wymaga cyklicznego remontowania, ponieważ nie posiada praktycznie żadnych elementów stalowych. Most budowany był techniką nasuwania poszczególnych elementów konstrukcyjnych.
Hydrobudowa-6 S.A.
Hydrobudowa-6 specjalizuje się w dostarczaniu klientom usług z dziedziny szeroko pojętego budownictwa. Przedsiębiorstwo istnieje na Polskim rynku od 1947 roku i obecnie należy do największych i najbardziej doświadczonych firm budowlanych. Podejmowało się ono realizacji odpowiedzialnych zadań, począwszy od powojennej odbudowy infrastruktury technicznej stolicy. Specjalnością Hydrobudowy-6 jest budownictwo inżynieryjne.
Najbardziej znanymi realizacjami firmy są stacje i odcinki szlakowe metra. Firma uczestniczy w budowie warszawskiego metra od samego początku jego realizacji. Przedsiębiorstwo może się również pochwalić bogatymi doświadczeniami w realizacji najtrudniejszych obiektów inżynieryjnych takich jak wiadukty, tunele, sprężone konstrukcje silosów, masywy fundamentowe, stany surowe budynków i obiektów przemysłowych.
Poza budownictwem drogowym i podziemnym Hydrobudowa-6 posiada szerokie dokonania na polu budowy obiektów hydrotechnicznych, obiektów służących ochronie środowiska, wspomagających prowadzenie gospodarki wodnej, gospodarki odpadami, a także budowaniem obiektów infrastruktury paliwowej i surowcowej.
Głównym akcjonariuszem firmy od 1994 roku jest międzynarodowy koncern budowlany Bilfinger Berger AG z siedzibą w Mannheim w Niemczech. Dzięki umiejętnemu łączeniu posiadanego przez koncern know-how z potencjałem polskiego przedsiębiorstwa, firma i jej pracownicy zapewniają klientom usługi na najwyższym poziomie.
Adres nagrodzonej firmy:
Hydrobudowa-6 S.A.
ul. Domaniewska 50A
02-672 Warszawa
tel. /0 22/ 494 90 00
faks /0 58/ 494 99 99
e-mail: hb6@hb6.pl www.hb6.pl
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl