Płyta budowlana Botament BP - lekka, uniwersalna i niezwykle wytrzymała


Płyta budowlana Botament BP - lekka, uniwersalna i niezwykle wytrzymała
2024-05-23
Szybka obróbka, łatwe przycinanie czy stuprocentowa wodoszczelność – to tylko niektóre z licznych cech innowacyjnej płyty budowlanej Botament BP. Jej doskonałe właściwości sprawiają, że idealnie nadaje się do stosowania na wszystkich nośnych podłożach.

Płyta budowlana Botament BP dedykowana jest wykonawcom oraz projektantom z branży budowlanej.  Wyróżnia się doskonałymi właściwościami, wpisującymi się w coraz wyższe standardy branży budowlanej. Co konkretnie czyni ją tak atrakcyjnym elementem nowoczesnych projektów budowlanych?

Wyjątkowa powłoka mineralna

Najważniejszym elementem płyty budowlanej Botament BP jest rdzeń z polistyrenu ekstrudowanego XPS o zamkniętokomórkowej strukturze. Jest on pokryty dwustronnie specjalną zaprawą mineralną oraz wtopioną siatką wzmacniającą z włókna szklanego. Zapewnia to wytrzymałość oraz 100% wodoszczelność, tym samym redukując możliwość rozwoju grzybów i pleśni w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, jak łazienki czy prysznice. Stanowi to zupełne przeciwieństwo tradycyjnych rozwiązań takich jak płyty GK, zapewniając piękno łazienki na wiele lat.

Ponadto, możliwość prostego przycinania ułatwia i przyśpiesza montaż nawet o 50%. Stąd to nowoczesne rozwiązanie jest doskonałym wsparciem w nawet najbardziej wymagających projektach.

Elastyczność i kreatywność w jednym rozwiązaniu

Płyty budowlane Botament BP oferują nieograniczone możliwości projektowania dzięki szerokiemu zakresowi wymiarów i grubości. Dostępne są one w dwóch wymiarach 120x60cm i 260x60cm oraz w grubościach od 4 do 50 mm.

Płyta budowlana Botament BP znajduje zastosowanie jako podłoże pod zaprawy klejowe i masy szpachlowe głównie w pomieszczeniach wilgotnych - łazienkach lub pomieszczeniach wellness & spa. Idealnie sprawdza się na ścianach, podłogach oraz przy zabudowie wanien. Wyrównuje powierzchnie ścienne i podłogowe w nowym oraz starym budownictwie. Stanowi, również wsparcie w budowie ścianek działowych czy w indywidualnym kształtowaniu przestrzeni pod umywalki. Elastyczność płyt pozwala na tworzenie dowolnych kształtów, co czyni je uniwersalnym elementem zabudowy – w tym półek czy osłony rur.

Montaż? Wiele możliwości

To nowoczesne rozwiązanie gwarantuje przede wszystkim prostotę i wygodę aplikacji. Z kolei łatwość przycinania pozwala na ogromną oszczędność czasu potrzebnego na wykonanie montażu.

Do montażu płyt budowlanych Botament BP oprócz tradycyjnych zapraw klejowych polecamy skorzystanie z nowoczesnych produktów, takich jak klej poliuretanowy Botament KP oraz uszczelniający klej montażowy Botament MS6. Ten pierwszy stanowi niskoprężny, jednokomponentowy produkt, stosowany do mocowania płyt budowlanych na różnych podłożach, zapewniając doskonałą przyczepność i wytrzymałość.

Natomiast Botament MS6 to klej, który nadaje się do klejenia i uszczelniania styków płyt budowlanych, zapewniając bardzo wysoką siłę klejenia. W połączeniu z płytami Botament BP, Botament MS6 został dopuszczony do stosowania jako system uszczelniający zgodny z ETAG, co gwarantuje jego skuteczność i trwałość. Oba te produkty zapewniają nie tylko efektywny montaż, ale także długotrwałą ochronę i trwałość montowanych elementów.

Wsparcie od Botament

 Botament nie tylko dostarcza produkty, ale także gwarantuje zaangażowanie w każdy etap projektu. Firma stawia na pełną współpracę z architektami, projektantami i wykonawcami, oferując nie tylko materiały, ale również wiedzę i doświadczenie.

- Architekci korzystający z wsparcia Botament zyskują dostęp do pełnej palety informacji dotyczących właściwości technicznych i zastosowań płyty budowlanej Botament BP. Dzięki temu mogą precyzyjnie dostosować produkt do specyfiki swojego projektu, uzyskując optymalne rezultaty. Projektanci mający do dyspozycji wsparcie Botament mogą korzystać z innowacyjnych systemów zabudowy, które ułatwiają kreatywne podejście do projektowania. Otrzymują dostęp do rozwiązań, które nie tylko spełniają normy branżowe, ale również przekraczają oczekiwania pod względem estetyki i funkcjonalności – mówi Anita Gawlik, ekspertka z firmy Botament.

Z kolei wykonawcy, korzystając z pełnej wiedzy i wsparcia technicznego, zyskują pewność efektywnego i bezproblemowego montażu. Firma stawia na szkolenia oraz stały dostęp do ekspertów, co umożliwia błyskawiczne rozwiązanie ewentualnych problemów oraz skuteczną obsługę nawet najbardziej wymagających projektów.

Płyta Budowlana Botament BP to nie tylko produkt, to kompleksowe rozwiązanie dla branży budowlanej. Jej doskonałe właściwości techniczne, uniwersalność zastosowań, a także wsparcie od firmy sprawiają, że staje się kluczowym elementem nowoczesnych projektów budowlanych, gwarantując funkcjonalność, wysoką estetykę i trwałość.

Nadesłał:

GutPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl