Połączenie eleganckiego stylu ze sportowym obuwiem, modne czy nietrafione?


Połączenie eleganckiego stylu ze sportowym obuwiem, modne czy nietrafione?
2019-06-20
W dzisiejszych czasach moda męska przestała być tak intuicyjna jak kiedyś. Obecnie mamy do czynienia z dużą ilością rzeczy typu unisex. Często też nie jesteśmy w stanie jednoznacznie przyporządkować danej części garderoby do płci.

Coraz bardziej liberalne podejście do ubioru ma wpływ na wszelkie dress cody, których wytyczne także złagodniały.Odstępstwa od dress codu

Na pewno nietrudno zauważyć, że moda męska zmienią się. Coraz częściej pojawiającym się motywem jest odstępstwo od dress codu poprzez wybranie jednej części garderoby spoza kanonu. Natrafiając na zdjęcia celebrytów w sieci lub przeglądając pierwszy z brzegu magazyn z pewnością odnajdziemy sporo takich przypadków. Nasuwa się pytanie: czy zjawisko to, związane z rozluźnieniem obyczajów jest fajnym urozmaiceniem czy faux pas, którego należy się wystrzegać? Żeby na nie odpowiedzieć skupimy się na przykładzie sportowych butów noszonych do eleganckiego stroju. Jest to chyba najczęstsze połączenie, z jakim możemy się zetknąć.Czy sneakersy mogą być prestiżowe?

Sneakersy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, grono ich użytkowników również staje się coraz szersze. Jeszcze do niedawna sportowe buty poza środowiskiem sportowców były kojarzone głównie z otoczeniem ‘ulicznym’ cieszącym się raczej złą sławą. Dzisiaj adidasy dostępne w najróżniejszych modelach stały się niemal wyznacznikiem prestiżu i luksusu. Znane marki liczą sobie za parę niebagatelne kwoty. Zaś po niektóre ich limitowane wersje ustawiają się olbrzymie kolejki chętnych nawet parę dób wcześniej! Ale są one również noszone przez naszych rodziców, nauczycieli, wykładowców itd., generalnie wszyscy noszą adidasy. Zdążyliśmy już do tego przywyknąć. Czy są więc one akceptowalne w wersji na elegancko? Dlaczego nie! Prezentują się one naprawdę dobrze w zestawieniu z marynarką czy koszulą. Dodatkowo wprowadzają do sytuacji oficjalnej trochę luzu i sprawiają, że ich posiadacz rysuje się jako człowiek obdarzony dystansem do samego siebie. Po sportowych butach można wywnioskować również, że ich użytkownik jest młody duchem i zna się na modzie.Adidasy z garniturem?

To oczywiście w największej mierze zależy od naszego stylu. Jeżeli wypracowaliśmy u siebie nawyk noszenia sneakersów i stały się one naszym znakiem rozpoznawczym, to prawdopodobnie nie istnieją takie sytuacje. Slash przecież nie zdjął kapelusza specjalnie na wystawny bankiet, zaś Freud nie zrezygnowałby z cygara. Kiedy jednak nietrzymanie się ścisłego kanonu ubioru może spotkać się z dezaprobatą? Z pewnością nikogo nie zdziwi, że chodzi nam o bardziej sformalizowane spotkania, które wymagałyby od nas założenia garnituru. Pan młody, którego jesteśmy świadkiem miałby uzasadnione prawo do pretensji, jeżeli pojawiliśmy się na jego ślubie w sportowym obuwiu. Tak samo nieprzychylnie mogliby na nas patrzeć uczestnicy pogrzebu, na którym zaprezentowaliśmy najnowszą kolekcję sneakersów. Tak jak w każdej sytuacji, tak i w dobieraniu stylizacji obowiązuje nas zasada złotego środka. Należy trzymać się rozsądku i nie przesadzać w żadną ze stron, a nasz strój stanie się kluczem do naszego sukcesu.Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl