Polska faworytem MŚ 2018? Jakie mamy szanse z Japonią?


Polska faworytem MŚ 2018? Jakie mamy szanse z Japonią?
2018-05-22
Japonia będzie ostatnim rywalem Polski w fazie grupowej mistrzostw świata 2018 w Rosji. Jeżeli w meczach z Kolumbijczykami i Senegalczykami podopieczni Adama Nawałki stracą punkty, rywalizacja z zespołem Azjatyckim może się dla nich okazać grą o wszystko.

Japończykom nigdy nie udało się na dobre zaistnieć w światowym futbolu, jednak w ostatnich latach poczynili znaczące postępy. Jakie szanse mają Polacy w starciu z tą reprezentacją?

Reprezentacja Japonii na mundialu 2018

Do tej pory Japonia awansowała na piłkarskie mistrzostwa świata pięciokrotnie. Podczas dwóch turniejów Azjaci awansowali do 1/8 finału, jednak na tym ich mundialowe sukcesy się kończą. Reprezentacja nie pokazała nic szczególnego chociażby na ostatnich MŚ w Brazylii, kiedy to po przegranej z Kolumbią zajęła w grupie ostatnie miejsce. Z zespołem południowoamerykańskim drużyna Kraju Kwitnącej Wiśni zmierzy się również w Rosji. Japonia nie osiągała nigdy dużych sukcesów na mundialu, jednak udało jej się czterokrotnie zwyciężyć w Pucharze Azji. Zespół zajmuje obecnie 60. miejsce w rankingu FIFA, a więc daleko za drużyną Polski. Biało-czerwoni nie powinni jednak lekceważyć tego przeciwnika. Japonia wywalczyła awans na MŚ w Rosji jeszcze w sierpniu ubiegłego roku, zbierając 20 punktów w 10 meczach z zaledwie dwiema przegranymi. Azjaci mogą się też pochwalić najlepszym bilansem bramkowym, ponieważ mają na koncie 17 strzelonych goli i tylko 7 utraconych. 

Mistrzostwa świata w Rosji - Polska kontra Kolumbia

Reprezentacja Japonii może się poszczycić zupełnie nowym trenerem z Bośni, a także kilkoma zawodnikami zaznajomionymi z europejskim stylem gry. W ostatnich latach drużyna znacząco się rozwinęła, a tym samym stanowi nieco większe zagrożenie dla rywali. O ile piłka nie będzie raczej przejmowana przez Japończyków zbyt często, o tyle Polacy muszą uważać na niebezpieczne i bardzo dopracowane kontrataki przeciwnej drużyny. Azjatycki zespół ma jednak więcej słabości. Wielu piłkarzy nie zdołało dostosować się do narzuconej przez nowego selekcjonera taktyki, przez co na mundialu w Rosji być może nie zagra wielu czołowych japońskich zawodników. Jeżeli gwiazdy pokroju Keisuke Hondy czy Shnjiego Kagawy nie przyswoją dobrze stylu gry opracowanego przez bośniackiego trenera, prawdopodobnie nie znajdą się w podstawowym składzie kadry mundialowej.

Japonia czy Polska faworytem MŚ 2018?

Do tej pory Polacy grali z Japończykami zaledwie sześć razy, z czego ostatni mecz z tą reprezentacją odbył się w 2002 roku. Starcie sprzed kilkunastu lat skończyło się porażką biało-czerwonych 2:0, jednak na wszystkie rozegrane z Azjatami spotkania zaledwie dwa okazały się przegrane. Nie ma to więc większego wpływu na ocenę obecnej formy obu zespołów. Zdaniem bukmacherów, Polska będzie zdecydowanym faworytem w starciu z Japończykami. Na zwycięstwo biało-czerwonych kurs wynosi 1,85, natomiast na wygraną reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni 3,82. Podział punków szacowany jest z kolei na 3,25. Aby zdobyć przewagę w grupie, Polacy muszą jednak wypaść równie dobrze w meczach z Senegalem oraz Kolumbią.

W Polsce dozwolona przez prawo jest jedynie gra w firmach bukmacherskich posiadających stosowną licencję. Hazard może uzależniać. Gra u nielegalnych bukmacherów jest niezgodna z prawem i może wiązać się z sankcjami karno-skarbowymi. - Legalny Bukmacher Sprawdź listę na https://bukmacher-legalny.pl - legalny bukmacher

--------------------------------------------------------

- Komunikat o konsekwencjach udziału w nielegalnych grach hazardowych. 
- Komunikat o ryzyku związanym z uczestnictwem w zakładach
bukmacherskich, 
- Komunikat o posiadaniu zezwolenia przez podmioty urządzające zakłady
wzajemne
.

--------------------------------------------------------

  Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl