Pomysły na schody betonowe w domu


Pomysły na schody betonowe w domu
2021-04-30
Schody betonowe od lat cieszą się popularnością. Mimo iż to rozwiązanie nie należy do najnowszych, nadal wielu ludzi się na nie decyduje. Odpowiednio zaaranżowane schody betonowe mogą pasować do wielu wystrojów wnętrz. Dzięki właściwemu wykonaniu, będą one wtedy idealnym dopełnieniem całości.

Jakie są zatem pomysły na schody betonowe w domu?

Betoniarnia Czechowice wie o tym doskonale. Spowodowane jest to nie tylko praktycznością, ale też uniwersalnością.Styl klasyczny to nie tylko drewno

Dokładnie! Kojarzenie tego stylu z drewnem to stereotyp, a betonowe schody idealnie go przełamują. Oczywiście nic wtedy nie straci na swoim wyglądzie, a nawet może zyskać. W końcu masywne schody niekoniecznie muszą być wykonane z drewna, a architektoniczny beton może dodać unikalnego stylu. Oczywiście, jeśli planujecie aranżację w klasycznym stylu, należy wszystko urządzić tak, by został on zachowany. Najlepiej zrobić wtedy solidną podstawę schodów z betonu architektonicznego, a stopnie wykończyć drewnem. By całość jeszcze bardziej wskazywała na styl klasyczny, można je połączyć z dekoracyjną balustradą. W mniejszych mieszkaniach można z nich oczywiście zrezygnować, by całość nie przytłaczała wnętrza. Niewielkie ozdoby w stylu klasycznym z pewnością dodadzą im uroku. Jest to świetny przykład na to, że schody betonowe sprawdzą się w każdej aranżacji.Betonowe schody a praktyczność

Kto powiedział, że betonowe schody muszą być masywne i zajmować dużą przestrzeń? Można je śmiało zaaranżować tak, by wyglądały lekko i stylowo. Zostawiając miejsce pod nimi, z pewnością to zyskacie. Przede wszystkim jednak będzie to bardzo praktyczne rozwiązanie. W wolnej przestrzeni pod nimi umieścić można wiele: kanapę, stylowy regał na książki, niewielką komodę, fotel, czy lampę. Kojarząc to miejsce z wolną przestrzenią, z pewnością pomysł sam zrodzi Wam się w głowie. Całość elegancko uzupełni stylowa balustrada z tralkami. Jeśli jednak postawiliście w 100% na nowoczesność, może być ona wykonana ze szkła.Czy konieczne są drewniane wykończenia?

Nie! Aranżacji jest tak naprawdę mnóstwo. Większość z nich rodzi się w głowach osób, które decydują się na betonowe schody. Jeżeli jednak nie jesteście na nic zdecydowani, a drewniane wykończenia Was nie przekonują, może ta opcja Wam pomoże.

Skoro betonowe schody, takie same wykończenia mogłyby się wydawać nudne. Tutaj jednak znowu należy pozwolić działać wyobraźni. Przecież całość nie musi być w jednym kolorze. Wykończenia mogą mieć swój własny, np. czarny. Wtedy wszystko nabiera stylu i wygląda zjawiskowo. Zyskacie dzięki temu schody dywanowe, które będą na solidnej podstawie. Dodając do tego szklaną balustradę, efekt końcowy będzie z pewnością oszałamiający.

Są to tylko niektóre z pomysłów na schody betonowe w domu. Pamiętajcie o tym, że najlepszymi projektantami w Waszych czterech kątach, jesteście Wy sami. Wystarczy puścić wodze fantazji. Dzięki naszym podpowiedziom i Waszej wyobraźni z pewnością stworzycie coś niezwykłego. W końcu schody betonowe nie muszą być kojarzone z chłodem. Odpowiednio zaaranżowane z pewnością wniosą więcej ciepła do domu, niż moglibyście się tego spodziewać.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl