Ponad 150 nowych miejsc pracy w woj. Kujawsko-Pomorskim


Ponad 150 nowych miejsc pracy w woj. Kujawsko-Pomorskim
2016-02-22
Szwaczki i tapicerzy znajdą pracę od zaraz w Tucholi i Chełmnie – miastach, w których dwa swoje oddziały posiada Fabryka Mebli Gala Collezione. Na chętnych do pracy czekają szkolenia umożliwiające nauczenia się nowego fachu i świadczenia socjalne.

Fabryka Mebli Gala Collezione posiada obecnie cztery zakłady produkcyjne (w Lisim Ogonie k. Bydgoszczy, Gniewkowie, Tucholi i Chełmnie), w których łącznie zatrudnia 700 pracowników. Są wśród nich m.in. specjaliści w zakresie modelowania, tapicerowania, szycia i krojenia skór. Na chętnych z regionu czeka kolejnych 150 nowych miejsc pracy. Firma zamierza rozszerzyć zakres produkcji, w związku z czym poszukuje zarówno doświadczonych specjalistów, jak też osoby chcące się nauczyć nowego zawodu. W Chełmnie pracę w szwalni i tapicerni znajdzie blisko 100 osób, a w Tucholi zespół pracowników ma docelowo powiększyć się łącznie o kilkadziesiąt osób. Będzie to miało istotny wpływ na lokalny rynek pracy, bowiem w grudniu 2015 r. stopa bezrobocia w Tucholi wyniosła 17,0%, a w Chełmnie aż 18,1%[1].

„Tworzymy szansę na znalezienie stabilnego zatrudnienia mieszkańcom Chełmna, Świecia, Tucholi i okolic” – wyjaśnia Michał Gronowski, Dyrektor Zakładu Produkcyjnego w Chełmnie. - „Będziemy inwestować zarówno w pracowników, jak i rozbudowę zakładu. Planujemy m.in. powiększenie działu produkcji szkieletów, dzięki czemu powierzchnia naszego zakładu wzrośnie do około 3 tys. metrów kw.” Wszystkie podejmowane przez firmę działania są odpowiedzią na rosnący popyt ze strony klientów z kraju i z zagranicy. Fabryka chce być przygotowana do szybkiej obsługi rosnącej liczby zamówień.

- „Jesteśmy w trakcie rozmów z Urzędem Pracy. Liczymy między innymi na pomoc w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych z okolic. Będziemy także wnioskować o wsparcie na wyposażenie stanowisk i refundację kosztów zatrudnienia” – wyjaśnia Jacek Polak, dyrektor Zakładu Produkcyjnego w Tucholi.  Na chętnych do pracy czekają szkolenia, które pozwolą nauczyć się zawodu szwaczki i tapicera. – „To zawody ciągle jeszcze niedoceniane, co chcemy zmienić, bowiem praca w tym fachu wymaga naprawdę dużych zdolności manualnych, wyobraźni i dbałości o szczegóły” - dodaje. Proces szkolenia specjalisty trwa kilka miesięcy i wymaga znacznych inwestycji ze strony zakładu. Fabryka stawia więc na osoby, które chcą się z nią związać na lata.

Pracownicy decydujący się na zatrudnienie mogą liczyć na umowę o pracę i dodatkowe świadczenia (m.in. ubezpieczenie medyczne, paczki świąteczne dla dzieci czy spotkania integracyjne). Fabryka działa w systemie dwuzmianowym. Standardowo w lipcu, ze względu na wyznaczoną z wyprzedzeniem przerwę technologiczną produkcja staje, a wszyscy pracownicy dostają dwutygodniowy urlop. Doświadczony tapicer może liczyć na pensję w wysokości około 3 tys. zł netto. Średnia pensja wykwalifikowanej szwaczki jest wynosi średnio ok. 1,9 tys. zł na rękę. Firma zachęca, by odwiedzić zakłady w Tucholi i Chełmnie, zobaczyć jak wygląda produkcja i porozmawiać na miejscu z pracownikami.

Osoby zainteresowane mogą przesłać swoje CV na adres praca@galameble.com lub dostarczyć bezpośrednio do zakład produkcyjnego w Chełmnie (ul. Polna 8) i Tucholi (ul. Budowlana 6).[1] Wg danych Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu, dla powiatów Tuchola i Chełmno.Nadesłał:

Gala Collezione

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl