Portfolio budynków Hillwood z certyfikatami BREEAM na poziomie Excellent


2024-03-25
15 budynków należących do spółki Hillwood Polska uzyskało certyfikat BREEAM In Use na poziomie Excellent, uzupełniając certyfikację dla całego portfolio firmy.

Zdjęcia: https://wetransfer.com/downloads/32a037c56474b1a8e64e3fa2c53e18d820240325094124/194759d1a3f70cc390d99858f7ae34a120240325094309/6a79c9

 

15 budynków należących do spółki Hillwood Polska uzyskało certyfikat BREEAM In Use na poziomie Excellent, uzupełniając certyfikację dla całego portfolio firmy. Uzyskanie certyfikatów było efektem współpracy z firmą doradczą JWA, specjalizującą się w zielonych rozwiązaniach dla nieruchomości komercyjnych.

 

Hillwood jest czołowym deweloperem i inwestorem w branży nieruchomości, specjalizującym się dostarczaniu obiektów logistycznych, magazynowych, przemysłowych i dedykowanych e-commerce. Na świecie firma wybudowała ponad 24 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego ponad 2,8 mln w Polsce. W ostatnim czasie 15 obiektów należących do spółki (14 hal magazynowych i budynek biurowy), zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi czy Szczecinie, otrzymało certyfikaty BREEAM In Use na poziomie Excellent. Uzyskanie certyfikacji dla tych obiektów dopełniło strategię firmy, zakładającą pozyskanie certyfikacji BREEAM Excellent dla całego portfolio budynków wybudowanych w Polsce przez Hillwood.

 

„Jesteśmy niezmiernie dumni z certyfikacji wszystkich naszych projektów w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Potwierdza to nasze dążenie do najwyższych standardów jakości i dbałości o środowisko  Ta akredytacja obejmująca całe portfolio Hillwood zapewnia klientom pewność, że nasze inwestycje przynoszą korzyści dla środowiska i generują oszczędności ekonomiczne, co stanowi kolejny krok w kierunku tworzenia zrównoważonej przyszłości.” - mówi Renata Michalczyk, Head of Asset and Property Management Poland, Hillwood.

 

Współpraca z firmą JWA polegała na wdrożeniu rekomendowanych rozwiązań – głównie związanych z optymalizacją zużycia wody i magazynowania wody deszczowej oraz montażu specjalistycznych urządzeń pomiarowych Ponadto, wdrożono zalecenia ekologa, które przełożyły się na wzrost bioróżnorodności oraz utworzono specjalne obszary przeznaczone dla usług car-sharingu.

 

„Największym wyzwaniem było uzyskanie certyfikacji dla tak wielu budynków jednocześnie w bardzo krótkim czasie – mówi Sylwia Bieda, Sustainability Specialist & Junior Coordinator w JWA. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy z powodzeniem przeprowadziliśmy szereg audytów w obiektach zlokalizowanych w różnych częściach kraju, zleciliśmy wiele dodatkowych opracowań oraz koordynowaliśmy komunikację z klientem, która obejmowała wielu interesariuszy. Dzięki temu przebieg uzyskania wszystkich certyfikacji przebiegł bardzo sprawnie i co najważniejsze – efektywnie.”

Nadesłał:

mateuf8

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl