Poznaj zalety kursów biznesowych dla pracowników w firmie.


Poznaj zalety kursów biznesowych dla pracowników w firmie.
2019-05-24
Odpowiednie szkolenia, kursy dla pracowników firmy pozytywnie wpłyną na tempo realizowanych obowiązków służbowych. Kompetentny pracownik to także nieoceniony kapitał, ponieważ podnosi wartość firmy przez oszczędności czy zwiększenie jej obrotów.

Jakie zalety mają kursy biznesowe?

Kursy biznesowe możemy podzielić na budżetowe, kadry i płace czy podatki. W zależności od potrzeb, na kurs możemy wysłać księgową, kadrową czy specjalistę od HR. Szkolenia biznesowe podniosą kompetencje pracowników, co przełoży się na efektywność ich pracy. Większa efektywność przekłada się znów na oszczędności czy większe zyski. Eksperci od prawa pracy będą zatrudniali lepszych pracowników, doświadczona księgowa nie popełni błędów w rozliczeniu firmy, co pozwoli uniknąć kosztownych kar. Kadry i płace z dobrze przeszkolonym personelem efektywniej będą zarządzały pracownikami firmy. Kursy powinny odbywać się w obrębie firmy, aby nie generowały niepotrzebnie kosztów logistycznych. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze szkoły biznesowej, która ma wiele jednostek terenowych w obrębie województwa. Aby znaleźć szkolenie na terenie swojego miasta, wystarczy poszukać w wyszukiwarce internetowej „kursy Katowice” i znajdziemy wiele szkół biznesowych w okolicy.

Zalety kursów dla przedsiębiorcy

Przedsiębiorca, który wysyła pracowników na kursy Katowice, może liczyć na wiele profitów. Wzrost kompetencji pracownika to większa wydajność i efektywność pracy. Pracownik napotykający problemy prawne lub nowe przepisy, po kursie spokojnie poradzi sobie z problemami, nie tworząc przestojów. Dobre szkolenie biznesowe rozwinie także dodatkowe umiejętności, które pozwolą pracownikowi pracować szybciej, co wiąże się z zyskami. Czas to pieniądz.

Pracownicy zapoznając się ze zmianami w prawie pracy czy prawie podatkowym, nie popełnią także kosztownych błędów. Źle wypełniane deklaracje podatkowe, niedotrzymywanie terminów składania deklaracji, czy źle naliczony urlop to zagrożenie karami ze strony Urzędu Skarbowego lub Państwowej Inspekcji Pracy. Problem jest o tyle poważny, że nieznajomość prawa może kosztować właściciela firmy nawet miliony złotych.

Kursy Katowice – korzyści dla pracowników

Pracownik nie musi czekać, aż szef sam go wyśle na kurs. Samodzielna inicjatywa może zaowocować w przyszłości podwyżką, awansem lub lepszym stanowiskiem pracy w innej firmie. Dlaczego? Indywidualne kursy, szkolenia są dodatkowym atutem pracownika przy negocjowaniu podwyżki, premii czy awansu. Pracownik, który nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, staje się coraz bardziej cennym kapitałem firmy. Poszerzenie własnych kompetencji pozwala na zwiększenie zakresu obowiązków lub przejęcie wyższego stanowiska. Efektywniejsze wykonywanie obowiązków służbowych to także powód do premii kwartalnej czy rocznej.

Jeśli obecny szef nie doceni starań pracownika, to może zrobić to inny przedsiębiorca, oferujący lepsze stanowisko pracy. Przez kursy Katowice zwiększa się także wartość pracownika, a jego CV staje się bardziej konkurencyjne na rynku pracy. Szereg szkoleń i zwiększanie kompetencji pokazują także przyszłemu szefowi, że pracownik nieustannie się rozwija i jego oferta nie jest ostateczna. W przyszłości nowa firma może mieć jeszcze lepszego pracownika.

Jak wybrać odpowiedni kurs dla pracowników lub indywidualnie dla siebie?

Kursy w taki mieście jak Katowice obywają się w profesjonalnych szkołach biznesu. Najlepiej wybrać renomowaną szkołę, która ma wiele placówek i funkcjonuje na rynku wiele lat. Poza tym należy zwrócić uwagę na kardę szkoleniową. Wykładowcy powinni posiadać wykształcenie oraz wiedzę praktyczną. Połączenie praktyki zawodowej i dużej wiedzy pozwoli na wykorzystanie zdobytych umiejętności w praktyce. Poza tym kompetentni trenerzy odpowiedzą na każde pytanie i rozwiążą omawiany problem.

Wybierając kurs, należy sugerować się przede wszystkim własnymi potrzebami i specyfiką zawodu. Księgowa powinna pomyśleć o programie szkolenia dopasowanego do zmian w prawie podatkowym, natomiast pracownik działu HR powinien pomyśleć o szkoleniu z prawa pracy. Odpowiednio dobrane kursy zwiększą w firmie efektywność pracy w określonych działach. Indywidualnie pracownik przez kursy zwiększa swoje kompetencje 12 lub uzupełnia wiedzę. Prawo podatkowe czy prawo pracy zmieniają się dość często. Nowelizacje ustaw powodują, że informacje zdobyte na uczelniach często są nieaktualne. Zadaniem kursów jest właśnie aktualizacja wiedzy.

Nie wolno zapomnieć o powtarzaniu nabytych informacji. Wiedza raz usłyszana nie jest zawsze zapamiętana. Kurs zazwyczaj kończy się dyplomem i otrzymaniem materiałów dydaktycznych. Warto utrwalić zdobytą wiedzę, ponieważ jak wspomniano wyżej, jeden błąd może kosztować miliony złotych.Total Expert Jan Howaniec

kom 502 421 048

biuro@totalexpert.pl
Ul. Wysoka 5
41-209 Sosnowiec
NIP 547-024-53-45Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl