Pożyczka do domu bez zaświadczeń - wady i zalety


Pożyczka do domu bez zaświadczeń - wady i zalety
2021-03-19
Pożyczka do domu bez zaświadczeń jest powszechną formą pożyczki udzielanej w domu u klienta przez firmy pożyczkowe prowadzące działalność gospodarczą w Polsce.

Okres, na jaki można wziąć pożyczkę w domu bez zaświadczeń może wynosić od kilku tygodniu (w przypadku niższych kwot nieprzekraczających 5000 zł) do nawet kilku lat (w przypadku wybranych pożyczek długoterminowych do 60 000 zł).


Taka pożyczka do domu bez zaświadczeń umożliwia pożyczenie pieniędzy na własne domowe wydatki lub na prowadzenie działalności gospodarczej — handlowej w sytuacji, gdy nie posiadamy wystarczających środków finansowych, aby kupić towar w momencie oferowania go do sprzedaży lub nie posiadamy wystarczających środków na życie.Co to jest pożyczka do domu bez zaświadczeń?

W skrócie: pożyczka do domu bez zaświadczeń udzielana jest przez pożyczkodawcę u pożyczkobiorcy w domu i ma formę odroczonego terminu spłaty. Ze względu na fakt, iż związane z domową pożyczką formalności są ograniczone praktycznie do minimum, pełni ona funkcję swoistej pozabankowej formy finansowania działalności gospodarczej lub celów własnych związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Z pożyczki w domu bez zaświadczeń korzystają najczęściej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także małe i średnie przedsiębiorstwa oraz gospodynie domowe, jak również wszystkie zadłużone osoby. Taka pożyczka do domu bez zaświadczeń to często bowiem nic innego jak pieniądze na zakupy, rachunki, towar lub usługę.Pożyczka do domu bez zaświadczeń - wady i zalety, limit pożyczkowy

Jak każdy tego typu instrument finansowy, również pożyczka do domu bez zaświadczeń jest rozwiązaniem finansowym, które posiada zarówno wady, jak i zalety. I mimo faktu, że często jest rozpatrywana jako rozwiązanie korzystniejsze od różnego rodzajów kredytów i pożyczek gotówkowych udzielanych zarówno w bankach, jak i w parabankach, to również niesie za sobą pewne zagrożenia.

Do niewątpliwych zalet pożyczki na raty na dowód bez zaświadczeń, zaciąganych bezpośrednio u pożyczkodawców z pominięciem systemu bankowego na https://www.get-money.pl/banki/pozyczki-na-raty, zaliczają się przede wszystkim: krótsze procedury związane z wypłatą środków, umowa pozbawiona zbędnego nadmiaru formalności (często pomiędzy współpracującymi kontrahentami dochodzi wyłącznie do zawarcia umowy pisemnej w domu u klienta), a także z góry określony koszt całkowity pożyczki z dostawą pieniędzy i obsługą w domu u klienta. W przeciwieństwie do kredytu gotówkowego pożyczka do domu bez zaświadczeń jest zwykle droższa od bankowej, ponieważ z reguły podlega wysokiemu oprocentowaniu.

Opisane powyżej warunki udzielania pożyczki w domu u klienta mają jednak zastosowanie wyłącznie w przypadku osób, które mogą pochwalić się już pewną wiarygodnością finansową. Są znane na danym rynku i postrzegane są jako osoby wypłacalne. W związku z tym firma pożyczkowa udzielająca pożyczki w domu u klienta na uproszczonych zasadach może odroczyć płatność takiemu pożyczkobiorcy bez konieczności ponoszenia ryzyka, że udzielona pożyczka w domu bez zaświadczeń nie zostanie mu spłacona.

Między innymi właśnie na wypadek takich trudnych do przewidzenia sytuacji powstało pojęcie limitu pożyczkowego, który wyznacza górną granicę wysokości należności, jaką dana firma pożyczkowa jest w stanie odroczyć swojemu klientowi w ramach pożyczki udzielonej w domu klienta na terenie Polski. Ustanowienie takiej maksymalnej kwoty pożyczki domowej to dla podmiotu udzielającego prywatnej pożyczki w domu swoista gwarancja, mająca chronić go przed utratą płynności finansowej na wypadek wejścia w interesy z niewypłacalnym pożyczkobiorcą.Pożyczka do domu bez zaświadczeń - dla kogo

Pożyczka do domu bez zaświadczeń może okazać się właściwym rozwiązaniem dla tych osób i przedsiębiorców, którzy nie chcą zaciągać wysoko oprocentowanych pożyczek pozabankowych ani brać kredytu w banku, a tymczasowo potrzebują środków na dalsze funkcjonowanie, czy pożyczki na prowadzenie działalności gospodarczej. W tym celu warto jest spróbować dojść do porozumienia z pożyczkodawcą, który jeśli darzy cię odpowiednim zaufaniem, powinien mieć świadomość tego, że w dzisiejszych czasach prowadzenie wspólnych interesów wymaga m.in. obustronnej współpracy i przede wszystkim zaufania właśnie.

Poza tym, w razie nieprzewidzianych sytuacji, czy — co gorsza — nagłych niepowodzeń w życiu, pożyczka wzięta w domu z opcją odroczenia płatności zwykle bardzo szybko można ją jeszcze przedłużyć o kilka miesięcy, przywracając tym samym płynność finansową zarówno sobie, jak i parabankowi, który odroczył nam termin płatności.

Źródło fotografii: pexels.com
Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl