Przemysł 4.0. Miraż czy rzeczywistość?


Przemysł 4.0. Miraż czy rzeczywistość?
2017-06-26
Rozmowa z Marcinem Kowalskim, kierownikiem ds. wdrożeń informatycznych w firmie Agmar, dostarczającej metalowe obudowy dla odbiorców w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. O idei Przemysłu 4.0 mówi się od kilku lat, często narzekając na stan cyfryzacji polskich fabryk. Mało kto jednak zwraca uwagę na to, że wiele firm już kilka lat temu zbudowało fundamenty, dzięki którym dziś produkcja krótkich serii produktów „na indywidualne zamówienie” staje się opłacalna, a realizacja idei Fabryki 4.0 wcale nie tak odległa, jak mogłoby się to wydawać.


Kilka lat temu podjęli Państwo decyzję o wdrożeniu systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Ciekawe jest to, że Agmar zainwestował od razu w zaawansowane oprogramowanie, dające możliwość rozbudowy funkcjonalności w przyszłości, koncentrując się jednocześnie na elementach, które w Przemyśle 4.0 mają bardzo duże znaczenie, czyli procesach harmonogramowania i planowania produkcji oraz dokładnej kalkulacji kosztów.
Rzeczywiście, zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na możliwości oprogramowania w obszarach harmonogramowania i planowania produkcji. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za wyborem systemu Impuls EVO - na który zdecydowaliśmy się po analizie ofert trzech dostawców - była także możliwość rozliczania produkcji realizowanej zarówno w trybie ciągłym, jak i w trybie równoległej realizacji kilku zleceń produkcyjnych połączonych wspólnymi elementami, półproduktami. Nie bez znaczenia była również baza Oracle, charakteryzująca się dużą otwartością dostępu do danych oraz kompetencje dostawcy.Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/erp/przemysl_4_0_miraz_czy_rzeczywistosc.html


Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl