Przygotowania do wiosennych spacerów z psem


Przygotowania do wiosennych spacerów z psem
2023-03-14
Zbliżająca się wiosna przyniesie ze sobą dłuższe dni i więcej dobrej pogody. To doskonała okazja do planowania spacerów i zewnętrznych aktywności ze swoim pupilem. O czym należy pamiętać, żeby wiosenne zabawy były ciekawe i bezpieczne?

Widok czworonoga wesoło biegającego po trawie zdecydowanie należy do jednych z najprzyjemniejszych. Aby móc w pełni czerpać radość ze wspólnych wyjść, opiekun musi pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Wytrzymała smycz to gwarancja bezpieczeństwa 

Podstawowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo na spacerach jest smycz. Dlatego ważne, aby była wykonana z materiałów dobrej jakości. Wtedy mamy pewność, że nie zawiedzie nas podczas awaryjnych sytuacji, które mogą przestraszyć pupila i nakłonić go do ucieczki.  Rodzaj i długość smyczy muszą być również dostosowane do przestrzeni, w jakiej się poruszamy oraz charakteru psa. W mieście lepiej sprawdzi się smycz z regulacją, która pozwala na szybszą reakcję natomiast na otwartych przestrzeniach warto postawić na jednoczęściową linkę lub smycz o długości ok. 8 metrów.

Ochrona przeciw kleszczom

Preparatów zabezpieczających należy używać przez cały rok. Nie zapominajmy, że kleszcze mogą występować również jesienią oraz zimą. Jednak wraz z budzącą się do życia przyrodą, zwiększa się aktywność tych pajęczaków, które stanowią zagrożenie dla zwierząt oraz opiekunów. Mogą przenosić groźne dla zdrowia choroby takie jak borelioza lub babeszjoza. Na szczęście na rynku dostępne są różne formy ochrony zwiększające bezpieczeństwo podczas spacerów. Tabletki, obroże odstraszające, wcierki, krople, aerozole - wybór jest naprawdę szeroki.

Ubranko zabezpieczy pupila przed zimnem              

Pomimo większej ilości promieni słonecznych, wiosna jest zmienną porą roku, która cechuje się wahaniami temperatury. W szczególności podczas porannych oraz wieczornych spacerów warto uwzględnić ubranko, które ochroni naszego pupila przed zimnem. Ważne, żeby było dostosowane do pogody i rozmiaru czworonoga. Dzięki temu nie będzie krępowało jego ruchów i pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę ciała.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Najlepiej zabrać pupila na wspólne zakupy. Wcześniejsze mierzenie pozwoli zaoszczędzić czas i ewentualne procesy związane z wymianą rozmiaru na inny. Taką możliwość daje sieć Maxi Zoo Polska, której sklepy są otwarte dla opiekunów oraz zwierząt.

Zabawy z psem na świeżym powietrzu

Spacery odgrywają ważną rolę w życiu każdego psa. Czerpie niezwykłą przyjemność z węszenia, dlatego warto cyklicznie zmieniać trasy, po których się poruszamy. To pozwoli utrzymać ciekawość pupila i nie pozwoli mu wpaść w rutynę. Wyjścia pomagają w rozwoju fizycznym i psychicznym, dlatego należy wprowadzać do nich aktywności treningowe. Nauka sztuczek i komend z pewnością przyniesie czworonogowi dużo frajdy i pozytywnie wpłynie na jego zachowanie. Podczas ćwiczeń warto stosować system nagród np. w postaci ulubionych smaczków, które staną się dobrą motywacją do słuchania i wykonywania poleceń. Oprócz treningów warto rozważyć zabawy i wykorzystać w nich np. gryzaki lub szarpaki. Wspólne aktywności stanowią doskonałą okazję do budowania silnych relacji. Treningi oraz zabawy zacieśniają więź między pupilem i opiekunem i są podstawą wzajemnego zaufania oraz szacunku

Odpowiednie wyposażenie na spacery

Warto rozważyć skompletowanie spacerowego przybornika i regularnie sprawdzać stan posiadanego sprzętu np. smyczy oraz szelek. Praktyczne przedmioty takie jak sakiewki na przysmaki, pomogą w organizacji wyjść i można mieć je zawsze przy sobie. Maxi Zoo Polska zna potrzeby opiekunów czworonogów i z okazji zbliżającej się wiosny stworzyła specjalną ofertę "Czas na spacer", która pozwoli uzupełnić niezbędny sprzęt w korzystnych cenach. Promocja obejmuje wybrane produkty: sakiewki na przysmaki lub na woreczki na odchody, smycze, szelki, obroże, ubranka, akcesoria do podróży samochodem (wyłączając transportery i maty), miski składane. Produkty można ze sobą dowolnie mieszać. Przy zakupie minimum dwóch sztuk nalicza się rabat w wysokości 20%. Promocja trwa od 15.03-11.04.2023 i obowiązuje tylko w sklepach stacjonarnych Mazi Zoo. Więcej informacji o akcji promocyjnej znajduje się na stronie Maxi Zoo Polska.

Nadesłał:

Maxi Zoo Polska
http://www.maxizoo.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl