Przypadłość naszych czasów?


Przypadłość naszych czasów?
2024-04-22
Otyłość to powszechny problem naszych czasów. Żyjemy w stresie, odżywiamy się niezdrowo i zaniedbujemy aktywność fizyczną. To odbija się nie tylko na naszej sylwetce, ale przede wszystkim na zdrowiu.


Jakie dolegliwości wiążą się z otyłością?

Otyłość to jedna z chorób cywilizacyjnych naszego wieku, która dotyczy wszystkich - zarówno dorosłych, jak i młodzieży i dzieci. Jest to poważny problem zdrowotny, któremu towarzyszy mnóstwo dolegliwości np. choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, zwyrodnienia stawów bioder, kolan czy kręgosłupa. Nie bagatelizujmy tego, lecz skorzystajmy z doświadczenia specjalistów. Dzięki ich pomocy, walka o zdrowe ciało będzie o wiele prostsza i skuteczniejsza. Otyłość jest jednostką chorobową wymagającą leczenia, ponieważ stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale i życia. Najskuteczniejsze efekty daje kompleksowa terapia pod opieką nawet kilku specjalistów : lekarza, dietetyka, fizjoterapeuty oraz psychoterapeuty. Zadbajmy o siebie i swoich bliskich by na długie lata cieszyć się zdrowiem.


domowy-sprzet-medyczny-rankingi-opinie

Przyczyny otyłości

Przyczyn otyłości może być bardzo wiele np.: zaburzenia hormonalne, nieprawidłowa przemiana materii, zażywanie niektórych leków, czynniki psychologiczne, niewłaściwa dieta lub brak ruchu. Wszechobecność żywności wysokoprzetworzonej, fast foodów oraz słodzonych napoi stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Wybierajmy pełnowartościowe pożywienie, które jest bogate w witaminy i niezbędne minerały. Chrońmy siebie i naszych bliskich przed miażdżycą tętnic, cukrzycą typu II czy nadciśnieniem. Urozmaicona dieta

Ważne by zaczepiać w dzieciach od najmłodszych lat zdrowy tryb życia oraz aby być godnym do naśladowania przykładem. Jak zatem powinniśmy układać nasze jadłospisy? Zwróćmy uwagę by dieta była urozmaicona i pełnowartościowa, naturalna oraz dostosowana do pory roku. Spożywane posiłki możemy dekorować tak, aby były kolorowe i wyglądały apetycznie. Zaproponujmy dzieciom wspólne dania bez oglądania telewizora czy korzystania z komputera. Wpoimy im w ten sposób zdrowe nawyki jedzenia w spokoju i miłej atmosferze. Aktywność fizyczna

Właściwa dieta oraz aktywność fizyczna to istotne czynniki, które mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Często są one niedoceniane, jednak w tym artykule poświęcimy im uwagę. Dobór odpowiedniego sposobu żywienia oraz regularny ruch definiują nasze zdrowie oraz mają duże znaczenie w kontekście powstawania rozmaitych chorób, w tym również nowotworowych. Prowadząc aktywny tryb życia i odżywiając się odpowiednio, możemy zapobiegać wielu chorobom oraz chronić nasz organizm. Aby utrzymać zdrową sylwetkę, należy uprawiać sport - najlepiej wybrać dyscyplinę, którą lubimy. Dzięki temu ruch będzie kojarzyć nam się z przyjemnością. Aktywność fizyczna wpłynie pozytywnie na nasze ciało, a także na samopoczucie i urodę. Bardzo ważna jest akceptacja siebie oraz dbanie o higienę psychiczną. 

Źródło fotografii: pexels.com
Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Nadesłał:

redakcja

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl