Przyszłość audytu po kryzysie finansowym


2009-09-08
Zaproszenie do mediów: ACCA stworzyło program Debaty Publicznej na zasadzie podejścia okrągłego stołu, na temat Przyszłości audytu po kryzysie finansowym. Debata odbędzie się 14 września 2009 r. w Warszawie.
Zaproszenie na debatę publiczną: Przyszłość audytu po kryzysie finansowym

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na debatę publiczną, jakiej nie było jeszcze w naszym kraju.

Na temat kryzysu finansowego wypowiedzieli się już prawie wszyscy. Programy biznesowe cały czas nakłaniają różnych ekspertów do dzielenia się swoimi opiniami na temat przyczyn i kierunku rozwoju sytuacji ekonomicznej w kraju i na świecie.

Dotychczas nie było jednak próby podjęcia działań zapobiegających nieumiejętnym, nieprawdziwym ocenom stanu faktycznego firm, który następnie doprowadzał do podjęcia niewłaściwych decyzji odnośnie sprzedaży, przejęcia firmy, jej likwidacji czy też dalszego rozwoju na bazie kredytów, na które nikogo nie było stać…

Należy zadać sobie pytanie, kto rzeczywiście powinien takiej oceny dokonywać? Jakimi kryteriami się posługiwać i wreszcie, jaką wiedzę/umiejętności należy posiadać by podawać ocenie tak skomplikowaną strukturę biznesu?

ACCA jako organizacja non-profit, której głównym zadaniem jest szerzenie wiedzy, tworzenie dobrych praktyk i dzielenie się nimi ze środowiskiem finansowym na całym świecie, stworzyło program Debaty Publicznej na zasadzie podejścia okrągłego stołu, na temat Przyszłości audytu po kryzysie finansowym.

Debata odbędzie się 14 września 2009 r. w Warszawie, w Klubie Bankowca, ul. Smolna 6. Rejestracja od godz. 9:15, początek o godz. 10:00. Czas trwania całego wydarzenia to 2 godz. + pytania ze strony prasy i telewizji ok. 30 min.

Przy okrągłym stole zasiądą:
  • Steve Priddy, Director of Technical Policy and Research, ACCA,
  • Andrzej S. Nartowski, Prezes, Polski Instytut Dyrektorów,
  • Joanna Dadacz, Dyrektor Departamentu Rachunkowości, Ministerstwo Finansów,
  • Adam Kęsik, Prezes, Krajowa Izba Biegłych Rewidentów,
  • Barbara Misterska-Dragan, członek Komitetu Standardów RachunkowościBiegłych Rewidentów, Prezes Zarządu Misters Audytor Sp. z o.o.
  • Waldemar Majek, członek ACCA, CIA, Dyrektor Pionu Szkoleń z Audytu, BPP Professional Education
  • Włodzimierz Grudziński, Wiceprezes, Związek Banków Polskich
  • Dagmara Wieczorek-Bartczak, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeniowego Nadzoru Finansowego, Komisja Nadzoru Finansowego
  • Katarzyna Kowalczyk, członkini ACCA, Partner Zarządzający, Prodoceo Księgowość i Finanse,
  • Daria Kulczycka, Departament Analiz Ekonomicznych, PKPP Lewiatan
oraz Państwowej Komisji Egzaminacyjnej Krajowej Izby
Wstępna lista zagadnień, które zostaną poruszone podczas debaty to:
  1. Czy winę za kryzys finansowy ponoszą biegli rewidenci?
  2. Jakie największe wyzwania stoją przed grupą zawodową biegłych rewidentów w Polsce?
  3. Jak biegli rewidenci, spółki i urzędy nadzoru mogą najlepiej współpracować, promując interes społeczny?
  4. Kiedy pomiędzy czynnościami rewizyjnymi i nierewizyjnymi wykonywanymi w ramach tej samej spółki nie występuje konflikt interesów?
  5. W jakim stopniu biegły rewident powinien odpowiadać względem interesariuszy spółki, takich jak kredytodawcy, dostawcy, klienci i społeczeństwo
  6. „Rozbieżność oczekiwań” pomiędzy rolą grupy zawodowej biegłych rewidentów postrzeganą przez społeczeństwo a faktyczną rolą tej grupy zawodowej.

Debatę poprowadzi Dr Steve Priddy, Director of Technical Policy and Research, ACCA.

Wypowiedzi uczestników pozwolą na stworzenie oficjalnego materiału z opinią środowiska finansowego na temat przyszłości audytu w Polsce. Dokument opublikowany zostanie w październiku 2009 r., a następnie zaprezentowany wszystkim interesariuszom.

Bardzo proszę o przesyłanie potwierdzeń drogą mailową na adres: ilona.majek@accaglobal.com.pl do 9 września.

Z poważaniem,
Małgorzata Sawicka
Head of ACCA Poland

ACCA jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zawodową skupiającą specjalistów z zakresu rachunkowości i finansów. Stowarzyszenie ma już 131 tysięcy członków i 362 tysięcy studentów w 170 krajach. Współpracujemy z ponad 6500 pracodawcami. W Polsce reprezentuje nas odpowiednio 3000 studentów oraz 1000 członków w randze dyrektorów finansowych, CFO oraz kontrolerów finansowych.

Stowarzyszenie ACCA pełnieni wiodącą rolę pod względem reputacji, wpływu i wielkości na świecie oferując najwyższej jakości kwalifikacje w dziedzinie rachunkowości, finansów i zarządzania. Korzystamy z naszej fachowej wiedzy oraz doświadczenia, aby wspierać rządy, instytucje i organizacje zawodowe.

Nadesłał:

ACCA_Poland

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl