Renowacja, konserwacja marmuru, granitu, kamienia. Regeneracja posadzek
Marmury, granity, konglomeraty i trawertyny są obecnie najczęściej stosowanym budulcem wykończeniowym, a stanowiąc istotną pozycję w kosztach wykonania inwestycji, powinny być fachowo zabezpieczone.
Pomimo iż stwarzają wrażenie trwałości narażone są na szereg niszczących czynników takich jak:
- woda i znajdujące się w niej związki chemiczne
- powietrze zanieczyszczone spalinami i kurzem
- ścieranie posadzek (szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu).
Negatywne skutki wymienionych czynników to szybka utrata poleru, przebarwienia, plamy, ogólne wrażenie brudu oraz kruszenie struktury kamienia.
Stosując nowoczesną technologię renowacji i pielęgnacji kamienia naturalnego uzyskujemy doskonałe efekty końcowe - od lustrzanego blasku do efektu "mokrej podłogi", a co równie ważne po dokonanym zabiegu podłożę kamienne wymaga o wiele mniej pracy przy utrzymaniu go w czystości, brud nie wnika w głąb tylko zostaje na powierzchni, skąd łatwo daje się usunąć, dzięki stosowaniu przez nas najlepszej chemii kamieniarskiej firm AKEMI i GENERAL (prace wykonywane są na mokro nie powodując kurzenia).
Niejednokrotnie renowacja posadzki kamiennej jest tańsza od jej wymiany na płytki ceramiczne.
Pragniemy Państwu zaprezentować sposoby fachowej renowacji i zabezpieczenia kamienia naturalnego.
Renowacja, szlifowanie i polerowanie kamienia naturalnego jest to stosunkowo nowa włoska technologia zapewniająca głęboki, lustrzany połysk, a także żywe kolory podłoża.
Takie efekty otrzymujemy stosując przekładnie obiegowe z nowoczesnymi wkładami diamentowymi. Metoda ta jest o wiele skuteczniejsza pod względem końcowego efektu od metody powszechnie stosowanej w kraju, jaką jest szlifowanie ciężkimi maszynami z tzw. Nerkami.
Ważne!!!. Wszystkie załączone poniżej zdjęcia przedstawiają usługi wykonane przez naszą firmę, nie ponosimy odpowiedzialności za firmy kopiujące tekst i zdjęcia z naszych ofert i strony internetowej.
NA RENOWACJE KAMIENIA NATURALNEGO SKŁADAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCE FAZY:
- WYRÓWNANIE - w czasie tej operacji przy użyciu wkładek diamentowych o grubych, ostrych ziarnach następuje "frezowanie" podłogi, eliminujące wszelkie wystające punkty i zagłębienia. Otrzymuje się wtedy powierzchnie, na której można wykonywać kolejne czynności. Należy pamiętać, że właśnie w tej fazie uzyskuje się ostateczną płaszczyznę podłogi. Na tym etapie stosowane są wkładki, których materiał ścierny -diament- wtopiony jest w metal, co umożliwia niwelowanie uskoków.
- SZLIFOWANIE - serią wkładek diamentowych o ziarnach mniejszych i mniej twardych dokonuje się prac wykończeniowych powierzchni, ścierając wszelkie rysy powstałe po poprzednim, grubym materiale ściernym. Znając tajniki technologii staje się jasne dlaczego tak ważny jest w tej fazie rodzaj ziarna ściernego. Szlifowanie należy rozpocząć od "pumeksowania" (szlifowanie grube, przypominające stosowanie pumeksu), a zakończyć zamknięciem porów kamienia (jest to warunek niezbędny, aby móc przejść do następnego etapu).
- POLEROWANIE - termin ten dotyczy ostatecznego etapu pracy, podczas którego stosuje się materiał ścierny o bardzo drobnym ziarnie oraz środki chemiczne (impregnacja, krystalizacja), które działając na kamień sprawiają że powierzchnia staje się spoista, nieprzepuszczalna, twarda i błyszcząca.