Rozjaśniane włosy- jak je pielęgnować?


2019-08-13
Farbowanie na blond jest modzie już od dłuższego czasu. Istnieje wiele odcieni tego koloru, od ciepłych po zimne odcienie, ostatnio popularny jest efekt siwych włosów. Aby cieszyć się pięknymi jasnymi włosami, ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów rozjaśnianych.

Jaki szampon do włosów rozjaśnianych?

Do mycia włosów rozjaśnianych powinno się używać szamponu dedykowanego dla włosów blond. Dobry szampon do jasnych włosów powinien zawierać rumianek i cytrynę, które działa rozjaśniająco na włosy. Warto sięgnąć po szampon profesjonalny, polecany przez fryzjerów lub po szampon dla dzieci, który ma bardzo delikatne substancje. Zwykły szampon można stosować raz w tygodniu. Na rynku są szampony w odcieniu fioletowym lub różowym, które skierowane są właśnie do włosów rozjaśnianych. Taki szampon sprawia, że odcień blondu jest bardziej świeży i nie powoduje niechcianej żółtej barwy włosów. Ważne jest także, aby nie myć włosów zbyt często. Lepiej przyzwyczaić włosy do mycia ich co drugi lub co trzeci dzień.

Odżywki, maski, oleje.

Po myciu włosów zawsze należy użyć odżywki, to niezbędna czynność przy pielęgnacji włosów blond. Odżywka powinna być nawilżająca, może zawierać aloes, proteiny, witaminy i kwasy tłuszczowe. Maskę na włosy zaleca się stosować raz w tygodniu. Dobry efekt przynosi olejowanie włosów. Polega to na wcieraniu we włosy i w skórę głowy olejów, które można znaleźć w kuchni np. olej kokosowy, lniany, migdałowy lub można kupić gotowe preparaty w aptece np. olejek arganowy lub rycynowy.

Na co warto uważać przy pielęgnacji rozjaśnianych włosów?

Po pierwsze nie powinno się wystawiać włosów na działanie wysokiej temperatury, począwszy od mycia włosów w gorącej wodzie. Włosy trzeba myć w ciepłej wodzie, a spłukiwać je w letniej. Warto także ograniczyć zabiegi cieplne, takie jak: suszenie suszarką, używanie prostownicy czy lokówki. Zwykłą suszarkę można zastąpić suszarką z funkcją chłodnego nawiewu i jonizacją. Zaleca się chronić włosy przed działaniem promieni słonecznych, a zimą należy nosić czapkę, aby chronić włosy przed chłodem i mrozem.

O kondycji włosów mogą decydować nawet szczegóły, dlatego trzeba pamiętać o tym, że podczas mycia i czesania włosów nie wolno ich zbyt mocno pocierać i ciągnąć przy czesaniu. Bardzo ważne jest, aby zabieg rozjaśniania włosów wykonywany był przez doświadczonego fryzjera, ponieważ w domowym zaciszu jest duże ryzyko, że włosy zostaną spalone.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl