ROZLICZ SWÓJ E-PIT W BONARCE


ROZLICZ SWÓJ E-PIT W BONARCE
2019-03-15
W tym roku złożenie rocznego zeznania podatkowego jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. W zasadzie można nie robić nic. Jednakże w razie wątpliwości lepiej przyjść 16 marca do Bonarki, aby skorzystać z rad ekspertów z Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze i Pierwszego Urzędu Skarbowego w Krakowie.

Tego dnia będą oni dyżurować w lokalu obok kawiarni Starbucks (parter) i służyć pomocą w złożeniu zeznania podatkowego za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

Stanowiska do rozliczeń będą czynne w godzinach od 12:00 do 20:00. - W dużych sieciach handlowych coraz popularniejsze są samoobsługowe kasy. Zastosujemy podobne rozwiązanie: podatnicy będą logować się do usługi samodzielnie, ale w przypadku wątpliwości, z pomocą przyjdą eksperci z urzędów skarbowych - mówi Małgorzata Piasecka-Brűckner - z-ca Naczelnika Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze.

I przypomina, aby zainteresowani poradą i rozliczeniem zabrali ze sobą ubiegłoroczny PIT i dane o dochodach z 2018 r.

Wypełnione przez urząd skarbowy zeznanie za 2018 r. jest dostępne od 15 lutego w serwisie www.podatki.gov.pl. Można je zaakceptować, dodać inne dane lub odrzucić propozycję urzędu i rozliczyć się samodzielnie. Jeśli nie zrobi się nic, wówczas 30 kwietnia zeznanie zostanie uznane za złożone.

Aby skorzystać z PIT-u wypełnionego przez urząd, w serwisie podatki.gov.pl należy wybrać Twój e-PIT, a następnie zalogować się, używając PESEL (lub NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z zeznania za 2017 r., kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 r. oraz kwotę nadpłaty lub zapłaconego podatku za ub. rok. Bez tych danych nie będzie można się rozliczyć, dlatego warto zabrać ze sobą ubiegłoroczny PIT oraz jeden z PIT-11 otrzymany od pracodawcy.

Ze względów bezpieczeństwa w Bonarce będzie można skorzystać wyłącznie z elektronicznej formy rozliczeń; zeznania papierowe nie będą przyjmowane.Nadesłał:

Lyrmed

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl