Schneider Electric triumfatorem podczas ceremonii wręczenia nagród Gigaton
Carbon War Room, Gigaton Throwdown oraz Światowy Szczyt Klimatyczny przyznały Schneider Electric nagrodę za wybitne osiągnięcia firmy jako lidera działań zmierzających do redukcji śladu węglowego.
Nagrody Gigaton powstały, aby stanowić inspirację i wyzwanie dla firm, motywując je do osiągania najwyższej możliwej wydajności węglowej.
„Gratulujemy firmie Schneider Electric, zdobywcy nagrody Gigaton 2011, jej wyjątkowych starań, które staną się standardem dla działań firm na drodze do redukcji śladu węglowego i zrównoważonego rozwoju.” – mówił Jigar Shah, prezes Carbon War Room. „Carbon War Room nie może doczekać się naśladowców zainspirowanych przykładem zwycięskich firm.”
Prymus wśród zdobywców nagród Gigaton 2011, firma Schneider Electric, zyskała sobie uznanie jako lider na polu wydajności energetycznej oraz rozwoju rozwiązań smart grid.
„Węgiel to nie tylko problem dotyczący ochrony środowiska, lecz również priorytet biznesowy. Jako globalni specjaliści w dziedzinie zarządzania energią, skupiliśmy się na rozwoju wydajności energetycznej i redukcji emisji węglowych dla naszych klientów, jednocześnie wprowadzając te same rozwiązania w naszych własnych obiektach.” – mówił Gilles Vermot Desroches, wiceprezes do spraw zrównoważonego rozwoju Schneider Electric. „To nie tylko działanie przynoszące pozytywny skutek dla całej planety, to również fantastyczna szansa biznesowa.”
W perspektywie Schneider Electric istnieją dwa kluczowe sposoby na radzenie sobie z wyzwaniami energetycznymi:
- Po pierwsze: zwiększanie wydajności energetycznej jest obecnie ogólnie uważane za najszybszy, najbardziej ekonomiczny i wydajny sposób na zmniejszenie emisji CO2 oraz zwolnienie tempa wzrostu zapotrzebowania na energię. Aktualnie istniejące produkty, systemy i usługi mogą zwiększyć poziom wydajność energetycznej w naszych domach, budynkach i obiektach przemysłowych – wciąż powstają też kolejne rozwiązania przyszłościowe.
- Po drugie, sieć energetyczna musi zmierzyć się z wieloma trudnościami: ciągły wzrost zapotrzebowania na energię, starzejąca się lub niewydolna infrastruktura, konieczność uczynienia instalacji bardziej przyjaznymi dla środowiska, źródła energii odnawialnej, które pozostają rozproszone i nie zapewniają ciągłości usług pomimo ich rozwoju… Z tych względów sieć musi ewoluować, łącząc wysokowydajną infrastrukturę elektryczną z inteligentną infrastrukturą IT. To właśnie inteligentna sieć lub „Smart Grid”, która umożliwia zachowanie równowagi pomiędzy produkcją i konsumpcją energii w bardziej złożonym środowisku. Po stronie odbiorcy, zarówno osoby fizyczne jak i firmy stają się coraz bardziej wydajne energetycznie. Po stronie dostawcy, zakłady użyteczności publicznej (odpowiedzialne za przesyłanie i dystrybucję energii) rozwijają systemy automatyzacji i kontroli. Zaś pomiędzy nimi, wprowadzane są nowe mechanizmy reagujące na zapotrzebowanie, służące koncentracji potencjału, wyrównywaniu zapotrzebowania szczytowego, optymalizacji odnawialnych źródeł energii, nagradzaniu zmian nawyków zużycia energii itd.
Do nagród nominowano 25 firm, w oparciu o ocenę ich działalności uwzględniającą szereg współczynników takich jak jawność i redukcja ilości i intensywności emisji w ciągu ostatniego roku. Dane o firmach pochodzą z raportu Global 500 opracowanego przez Carbon Disclosure Project, który ocenia działania mające na celu redukcję emisji węglowych podejmowane przez największe światowe korporacje. Informacje te zostały następnie przeanalizowane przez CWR wraz z jej partnerem, Greenstar, w oparciu o kryteria ilościowe i jakościowe adekwatne dla specyfiki sektora. Zwycięzców wybrało 21 członków niezależnej Akademii – wśród nich Yvo de Boer, były dyrektor generalny UNFCCC; dr Rajendra Pachuri, dyrektor Międzyrządowego Zespołu do spraw Zmian Klimatu (IPCC); sir Richard Branson, prezes Virgin; Kevin Conrad, specjalny wysłannik i ambasador do spraw środowiska i zmiany klimatu Papui Nowej Gwinei oraz prof. Jacqueline McGlade, dyrektorka Europejskiej Agencji Środowiska, a także prezesi czołowych światowych firm, politycy i reprezentanci organizacji pozarządowych.
Tegoroczna edycja nagród Gigaton została zorganizowana przez Carbon War Room, Carbon Disclosure Project i Greenstar, poprowadzona przez Gigaton Throwdown, Światowy Szczyt Klimatyczny i Greenbiz; sponsorami imprezy były firmy Siemens, Ernst & Young i NedBank.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gigaton-awards.com
O Schneider Electric
Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2010 grupa uzyskała 19,6 mld Euro przychodów ze sprzedaży. Ponad 110 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii” www.schneider-electric.pl
Nadesłał:
Mondaypr
|