„Seeds for the Future Polska” 2018 szansą dla najzdolniejszych studentów uczelni technicznych


„Seeds for the Future Polska” 2018 szansą dla najzdolniejszych studentów uczelni technicznych
2018-03-28
Międzynarodowy konkurs firmy HUAWEI „Seeds for the Future” po raz piąty wystartował w Polsce. Jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych studentów uczelni wyższych o profilu technicznym oraz zachęcanie ich do rozwijania wiedzy z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Uczestnicy konkursu mają szansę na zdobycie praktycznego doświadczenia podczas dwutygodniowych warsztatów w siedzibie HUAWEI w Shenzhen.

Piąta edycja w Polsce

Projekt prowadzony jest od 2008 roku (w Polsce od roku 2014) i obejmuje swoim zasięgiem 96 krajów, angażując 20 tys. studentów z ponad 280 uczelni świata.

Poprzednie edycje programu „Seeds for the Future” pokazały, że w Polsce nie brakuje ambitnych i utalentowanych studentów, którzy w przyszłości będą decydować o rozwoju innowacji na całym świecie.  Huawei, jako globalny lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), stara się aktywnie uczestniczyć w procesie kształcenia takich młodych talentów. Poprzez współpracę z uczelniami wyższymi, pragniemy wspierać osoby, które przyczynią się do rozwoju i popularyzacji ICT. Dzięki warsztatom w siedzibie Huawei już na starcie kariery zawodowej zdobędą one nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne – mówi Marzena Śliz, Dyrektor Public Affairs w Huawei Polska. 

Tegoroczną edycję swoim patronatem honorowym objęły trzy resorty: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Patronem merytorycznym wydarzenia ponownie został instytut badawczy NASK.

Nowe tematy i interesujące nagrody

Dla uczelni i studentów zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji „Seeds for the Future” Huawei wraz instytutem badawczym NASK przygotował następujące tematy:

  • 5G – ewolucja czy rewolucja w łączności bezprzewodowej
  • Internet of Things – potencjał nowych urządzeń w gromadzeniu i wysyłaniu danych
  • Założenia i perspektywy dla Smart City
  • Kierunki rozwoju cloud computing
  • Safe City, czyli nowe granice bezpieczeństwa

Prace konkursowe podejmujące powyższe zagadnienia należy nadsyłać do 8 kwietnia br. do koordynatora z danej uczelni. Nagrodą dla ośmiu autorów najlepszych prac jest dwutygodniowy wyjazd do Chin. Oprócz udziału w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów Huawei w Shenzhen, studenci będą mieli okazję poznać bliżej chińską tradycję i kulturę podczas tygodniowego pobytu w Pekinie. Dodatkowo, każdy z laureatów otrzyma smartfon marki HONOR.

Uczestnicy

Do konkursu mogą przystąpić studenci pierwszego i drugiego stopnia studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych, a także podyplomowych oraz doktoranckich, na kierunkach ścisłych z zakresu następujących nauk technicznych: telekomunikacja, informatyka i elektronika.

Do tegorocznej edycji konkursu zaproszono ponownie 12 uczelni wyższych:

·         Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

·         Politechnika Gdańska

·         Politechnika Łódzka

·         Politechnika Poznańska

·         Politechnika Śląska

·         Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

·         Politechnika Warszawska

·         Politechnika Wrocławska

·         Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie

·         Uniwersytet Jagielloński

·         Wojskowa Akademia Techniczna

·         Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Dzięki trwającej już od kilku lat współpracy Huawei z polskimi uczelniami, liczna grupa studentów miała okazję wyjechać na szkolenie technologiczne do siedziby głównej firmy w Shenzhen w ramach programu. Podczas warsztatów mieli oni możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów Huawei. Jest to gwarancją nie tylko ich lepszego przygotowania do podjęcia pracy w sektorze ICT, ale również zdobycia niezbędnego doświadczenia w międzynarodowym środowisku, zapewniającego furtkę do przyszłej kariery.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie:

https://www.facebook.com/SeedsfortheFuturePolska/Nadesłał:

MultiComm

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl