Ślub i wesele w czasach COVID


Ślub i wesele w czasach COVID
2020-08-11
Ostatnie dni obfitują w doniesienia medialne o dużej liczbie zakażeń COVID podczas wesel. Czy Pary Młode organizujące swój ślub i wesele mają możliwość uchronienia rodziny i bliskich przed ryzykiem?

W niektórych regionach wesela są odwołane, w innych seniorzy nie mogą wziąć w nich udziału. Odwołać ślub, żeby części rodziny nie było przykro? Czy można w inny sposób świętować jeden z najpiękniejszych dni w życiu bez ryzyka dla rodziny? Jak na to rozwiązanie!

Zamiast Wesela w Polsce, Ślub za Granicą!
Przez ostatnie miesiące wiele Par Młodych zastanawiało się co zrobić w obecnej sytuacji z zaplanowaną uroczystością ślubną i weselem, które miały się odbyć jeszcze w tym roku. Polska tradycja hucznych wesel z dużą liczbą gości tu nie pomaga – nawet jeżeli Para Młoda będzie zachęcała gości do zachowania społecznego dystansu i noszenia maseczek, podczas hucznego wesela trudno zapanować nad zachowaniem wszystkich uczestników uroczystości. Pary Młode często stawały przed dylematem: czy zaprosić rodzinę i znajomych ze świadomością, że istnieje ryzyko zakażenia COVID, czy też rezygnować z wesela w tym terminie.

Większość Par Młodych rozważała przełożenie uroczystości na później, obawiając się, że np. babcia nie przyjedzie, nie uda się zorganizować wesela, tak jak sobie wymarzyli. Nierzadko późniejsze terminy były już zajęte. Niektóre Pary Młode odwołały swój ślub, inne zdecydowały się na skromną uroczystość. Tymczasem można mieć bajkowy ślub w wymarzonym terminie, nie narażając bliskich osób, przy okazji oszczędzając koszty. Na przykład na jednej z niesamowitych plaż w Grecji lub na Cyprze – Wyspie Miłości, na Maderze – Wyspie Wiecznej Wiosny lub też połączony z podróżą poślubną na rajskim Zanzibarze i jednocześnie transmisję w stylu telewizyjnym dla rodziny w Polsce!

Mniejszy koszt
Organizacja ślubu za granicą z pewnością będzie tańszym rozwiązaniem niż organizacja hucznego wesela dla mnóstwa gości. Często podczas wesela chcemy zapewnić gościom wiele atrakcji, które nie należą do najtańszych, czasami rodzina upiera się, żeby kogoś zaprosić, „bo wypada”. Ślub za granicą daje nam możliwość zawarcia związku małżeńskiego w takim towarzystwie, w jakim chcemy, pozostaje niezapomnianym przeżyciem i jednocześnie podróżą poślubną. Można w jednym budżecie zorganizować wyczekiwany ślub oraz podróż poślubną.

 „Często spotykałam się z przekonaniem naszych Klientów, że ślub i wesele za granicą muszą być drogie. Byli zaskoczeni, że taki ślub jest tańszy niż wesele w Polsce! Organizujemy śluby za granicą nawet z budżetami poniżej 20 tysięcy złotych za Parę Młodą i to włącznie z formalnościami, organizacją uroczystości, przelotami oraz tygodniowym pobytem w hotelu” - mówi Victoria Iwanowska, właścicielka biura podróży Victoria Travel i portalu SlubZaGranica.pl i dodaje: „Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu bliskich Pary Młodej chciałoby zobaczyć i usłyszeć jak składana jest przysięga małżeńska, organizujemy więc na życzenie transmisję online z tego ważnego wydarzenia, a rodzina i znajomi mogą złożyć życzenia Młodej Parze”.

Gwarancja pogody
Destynacje turystyczne, w których organizujemy śluby są miejscami, gdzie jest większe prawdopodobieństwo pięknej pogody. Ryzyko wielogodzinnych opadów w kraju o cieplejszym klimacie jest znacznie mniejsze niż w Polsce. Dodatkowo piękne widoki i nabranie witaminy D wzmacnia poczucie szczęścia w tym wyjątkowym czasie.

Bezpieczeństwo
Dla każdej pary młodej z pewnością liczy się bezpieczeństwo, zarówno swoje jak i bliskich, dlatego uroczystość w mniejszym gronie jest bardzo dobrym pomysłem. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko kwarantanny: jeżeli po weselu na kilkadziesiąt osób nawet u jednego z Gości zostanie zdiagnozowany COVID, wszyscy weselnicy mogą zostać poddani kwarantannie. Podczas uroczystości za granicą ograniczamy tę liczbę.

Jedyny w swoim rodzaju
Ślub za granicą to z pewnością unikatowe wydarzenie i niejedna osoba może pozazdrościć właśnie takiej uroczystości. A może kogoś zainspirujecie pięknymi zdjęciami w Social Mediach po powrocie? Przysięga małżeńska składana przy zachodzie słońca, ślubna sesja zdjęciowa na przepięknej piaszczystej plaży, czy świętowanie po uroczystości na pokładzie jachtu to tylko niektóre z wielu niesamowitych możliwości.

Co z Gośćmi i Świadkami?
Niektóre Pary Młode decydują się zabrać Gości Weselnych za granicę na swój koszt, ale zdecydowanie częściej decydują się zaproponować swoim przyjaciołom i rodzinie wspólny wyjazd na wakacje. W ten sposób Goście samodzielnie opłacają wyjazd i wszyscy razem mogą bawić się na weselu za granicą, a potem odpocząć w czasie urlopu. W przypadku, gdy narzeczeni zdecydują się na wyjazd tylko we dwoje, biuro podróży Victoria Travel może zapewnić Świadków Ślubu na miejscu.

Transmisja online dla rodziny
Ślub odbywający się za granicą można transmitować online do Polski. Pary Młode dostają możliwość przeprowadzenia takiej transmisji dla rodziny i bliskich. Niektórzy organizują „uroczystość online” – za pośrednictwem technologii następuje połączenie audio-video kilku miejsc: ślubu Pary Młodej, domu rodziców, przyjaciół i najbliższych. Technologia w dzisiejszych czasach jest pomocą, a nie barierą – odpowiedzialność za prawidłową transmisję przejmuje organizator ślubu.

Podążaj za Marzeniami
Nie warto rezygnować ze swoich marzeń, gdy ich spełnienie jest na wyciągnięcie ręki. Ślub za granicą to niepowtarzalna uroczystość mająca wiele korzyści, połączenie zawarcia związku małżeńskiego i wypoczynku. Doradcy klienta pomogą wybrać opcję spełniającą oczekiwania każdej pary młodej. Wszystkie oferty SlubZaGranica.pl są szyte na miarę, a szczegóły wyjazdu i ślubu ustalane są indywidualnie pod pragnienia i marzenia Młodej Pary.

___________________________________________________________________________

SlubZaGranica.pl to część Grupy Victoria Travel & Events, która od 18 lat organizuje wyjazdy integracyjne, eventy, wyjazdy incentive w Polsce i za granicą w ramach realizacji MICE oraz śluby i wesela za granicą. Firma stawia na innowacyjne rozwiązania niezależnie od okoliczności. Prezes, Victoria Iwanowska, działa także pro bono jako mentor w międzynarodowym programie Early Warning Europe skierowanym do przedsiębiorców w kryzysie, jest ekspertem w programach wsparcia sprzedaży i rozwoju pracowników.

 

Zdjęcia: archiwum SlubZaGranica.pl

 

Nadesłał:

Justyna Kurowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl