SOS PZMOT zapewnił bezpieczeństwo podczas Rajdu Polski, będącego rundą Rajdowych Mistrzostw Świata
Tegoroczny ORLEN Platinum 66 Rajd Polski odbył się w dniach 24 – 28 czerwca w Mikołajkach. SOS PZMOT zapewnił bezpieczeństwo na trasie Rajdu, kilkunastokrotnie interweniując w sytuacjach, w których liczyła się szybka i profesjonalna pomoc.
Rajd Polski to najbardziej prestiżowa i największa w Polsce impreza w sportach samochodowych. Jej początki sięgają roku 1921 – dłuższą tradycję w Europie ma tylko słynny Rajd Monte Carlo. W 2009 roku, po raz pierwszy w historii, Rajd Polski stanowił jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.
Zwycięzcą ORLEN Platinum 66 Rajdu Polski został 29-letni Fin, Mikko Hirvonen, który powtórzył sukces z Grecji i drugi raz z rzędu sięgnął po zwycięstwo w rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Fin osiągnął pozycję lidera w klasyfikacji kierowców, a jego przewaga nad Sébastienem Loebem wynosi aktualnie jeden punkt.
Najlepszy wynik w historii swoich startów w mistrzostwach świata uzyskał Krzysztof Hołowczyc, zajmując na Mazurach szóste miejsce. W klasyfikacji grupy N zwyciężył ubiegłoroczny triumfator Rajdu Polski, Michał Bębenek, w samochodzie Mitsubishi Lancer Evo IX.SOS PZMOT jest marką należącą do Polskiego Związku Motorowego. Nowoczesne i kompleksowe usługi pomocy dla kierowców i ich pasażerów świadczy od 1993 roku, będąc tym samym pionierem assistance komunikacyjnego w Polsce. Blisko 60-letnie doświadczenie oraz prestiż Polskiego Związku Motorowego, w połączeniu z profesjonalizmem świadczonych usług sprawiają, że SOS PZMOT jest dziś partnerem czołowych przedstawicieli branży motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej w naszym kraju. Wysoką jakość usług SOS PZMOT potwierdza certyfikat EN ISO 9001:2000, a także liczne zdobyte przez firmę nagrody i wyróżnienia.
SOS PZMOT jest również częścią europejskiej struktury ARC Europe, będącej największą na naszym kontynencie organizacją niosącą pomoc osobom zmotoryzowanym. ARC Europe została założona przez wiodące kluby automobilowe w Europie – m.in. niemiecki ADAC, holenderski ANWB oraz brytyjski AA – w których tradycja niesienia pomocy na drodze sięga przełomu XIX i XX wieku. Dziś zrzesza kluby motorowe z 43 krajów, obejmując ochroną ponad 48 milionów Klientów oraz niosąc pomoc w przeszło 13 milionach spraw rocznie.