Sposoby na bezpiecznie eventy firmowe i wesela w (po)COVID-owych czasach


Sposoby na bezpiecznie eventy firmowe i wesela w (po)COVID-owych czasach
2020-07-06
Agencja Vi dzieli się sposobami na gale i imprezy firmowe w czasach odmrażania turystyki. Eksperci, którzy zajmują się organizacją eventów już od 18 lat, stawiają na innowacyjne i bezpieczne rozwiązania, radzą też, czy warto zamiast wesela w Polsce, wziąć ślub za granicą.

Kwarantanna to czas próby na wielu poziomach: zawodowym, rodzinnym, społecznym, technologicznym. Przekonaliśmy się jakie konsekwencje niesie przymusowa izolacja i mieliśmy okazję, by lepiej poznać samych siebie. Badania pokazują, że chcemy się spotykać, a kontakty społeczne to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka.

Pandemia spowodowała spowolnienie lub zatrzymanie wielu branż, w tym turystyki i eventów. Nowa rzeczywistość wymusiła na rynku zmiany. Teraz rozwiązania eventowe muszą odpowiadać nie tylko celom i kulturze organizacyjnej klienta, ale też obowiązującym przepisom sanitarnym oraz wewnętrznym przepisom firm. Agencja Vi wprowadziła specjalny eventowy projekt edu-kwarantannowy na (po)COVID-owe czasy, który sprawdził się w międzynarodowych korporacjach i zyskał uznanie w czołowych mediach.

Wśród nowatorskich rozwiązań Agencji Vi na gale, eventy, integracje i zaangażowanie zespołów w zmienionych po doświadczeniach pandemii okolicznościach znajdują się:

- eventy kapsułowe i outdoorowe w bezpiecznej przestrzeni na bazie systemów sferycznych, w tym eleganckie aranżacje na gale i uroczystości wręczenia nagród,

- eventy VR, czyli zanurzenie we wspólnej wirtualnej przestrzeni z dowolnego miejsca na świecie,

- eventy online i hybrydowe - imprezy z interakcją oraz oprawą wizualną i muzyczną, na mniejsze i większe budżety dla dorosłych i dla dzieci,

- eventy sportowe NoTouch bez bezpośredniego kontaktu fizycznego,

- oraz warsztaty firmowe z budowania efektywności w „nowej rzeczywistości”, kultury bezpieczeństwa i mental health.  

Eventy organizowane przez naszą agencję łączą emocje, interakcję i zasady bezpieczeństwa. Przykładowo eventy sportowe NoTouch opieramy na bezpiecznej zabawie przy dyscyplinach sportowych bez bezpośredniego kontaktu, np. sporty motorowe, rajdy samochodowe. Gwarantujemy nieszablonowe zdjęcia, integrację na bezpieczną odległość i nagrody wręczane przez roboty. Sprawdzają się zwłaszcza na spotkaniach z kluczowymi klientami oraz imprezy integracyjne bez kontaktów bezpośrednich. Jeśli chodzi o eventy online, proponujemy imprezy z interakcją oraz oprawą wizualno - muzyczną dostępne w różnych budżetach. W naszej eventowej przestrzeni czekają m.in.: impreza z DJ, wspólne gotowanie live cooking, escape room, hot challenge 16, gry teambuildingowe, a także joga i medytacja, spotkania ze stylistką, czy animacje dla dzieci. Dla większych firm proponujemy interakcję między kilkoma lokalizacjami lub oddziałami firmy. Można to sobie wyobrazić, przypominając sobie np. połączenia telewizyjne podczas finału WOŚP - opowiada Victoria Iwanowska, Prezes Agencji Vi i dodaje: Z kolei eventy kapsułowe sprawdzają się na gale, „wręczenie” nagród, imprezy integracyjne lub wprowadzenie nowego produktu. Opierają się na bazie systemów sferycznych, z przeźroczystymi ściankami, eleganckimi aranżacjami np. okrągłe stoły (kilka osób przy stole w bezpiecznej odległości) lub w wersji samochodowej. Drinki i posiłki mogą być serwowane przez roboty lub bezdotykowo poprzez kelnerów. Istnieje możliwość wejścia do kapsuły bezpośrednio z zaparkowanego samochodu lub tylnym wejściem. Zamiast CZY, myślimy JAK, dlatego wprowadzamy innowacyjne rozwiązania na różne potrzeby.


Zamiast Wesela w Polsce, Ślub za Granicą?

Czasy koronawirusa zmieniły także podejście do imprez okolicznościowych i rodzinnych, w tym wesel. Przez ostatnie miesiące wiele Par Młodych nie wiedziało jakie decyzje podjąć w związku z zaplanowaną uroczystością ślubną lub weselem. Część z nich przełożyła uroczystości na późniejszy termin, część odwołała ślub lub zdecydowała się na skromną uroczystość. Ciekawą alternatywą dla hucznego wesela w Polsce może być ślub za granicą, np. na jednej z niesamowitych plaż w Grecji lub na Cyprze – Wyspie Miłości, na Maderze – Wyspie Wiecznej Wiosny lub też połączony z podróżą poślubną na rajskim Zanzibarze. Wiąże się to przeważnie z mniejszymi kosztami, może to być wspólny wyjazd z rodziną i przyjaciółmi na wakacje, w wielu destynacjach daje także możliwość „szybkiego ślubu”. Spotkanie w mniejszym gronie to także większe bezpieczeństwo, a ślub za granicą z pewnością będzie miał wyjątkową oprawę i pozostawi niezapomniane wrażenia. W dzisiejszych czasach warto wybrać legalnego organizatora, np. SlubZaGranica.pl, który oprócz załatwienia formalności, doradztwa w kwestii pogody i pięknych widoków, zapewnia także bezpieczeństwo finansowe w ramach TFG. Przy organizacji tak szczególnego dnia jakimi są zaślubiny, warto podążać za marzeniami.

 

7 wskazówek na wyjazdy turystyczne w czasach (po)COVID-owych:

 

1)     Przede wszystkim, ustal własne zasady!

Zastanów się, czy wolisz wyjechać już teraz, czy po sezonie?

2)     Bezpieczeństwo

Sprawdź przed wyjazdem sytuację w danym kraju na stronach MSW lub biuro podróży o sprawdzenie

3)     Dokąd?

Sprawdź, czy nie będziesz musiał po przylocie albo po powrocie do Polski odbyć kwarantanny

4)     Ubezpieczenie turystyczne

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne bardzo rzadko pokrywa koszty, które mogą Cię spotkać po konieczności hospitalizacji za granicą. Upewnij się, że masz pokrycie w wystarczającej wysokości, także kosztów transportu do Polski.

5)     Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

Biuro podróży ma obowiązek zaproponować Ci możliwość wykupienia UKR. Jeżeli z tego skorzystasz, w przypadku rezygnacji z wyjazdu np. z powodu nagłego wypadku Twojego albo bliskiej Ci osoby, możesz odzyskać wszystkie wpłacone pieniądze

6)     Legalny organizator turystyczny

Upewnij się, że biuro sprzedające Ci wyjazd jest legalnie działającym organizatorem turystycznym. W takim przypadku Twój wyjazd na pewno będzie ubezpieczony oraz zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

7)     Na własną rękę czy z biurem podróży?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystkie aspekty wyjazdu będą „zaopiekowane”, a Twoje pieniądze bezpieczne – wybierz biuro podróży, które działa legalnie. Jeżeli akceptujesz ryzyko, że na własną rękę będziesz musiał zmierzyć się ze zmianami przelotów, odwołaniem biletów albo rezerwacji Twojego hotelu – wyjazd na własną rękę, z dreszczykiem adrenaliny może być odpowiedni dla Ciebie.

Więcej informacji na temat bezpiecznych realizacji na: www.agencjavi.pl/files/ONLINE_agencjaVi.pdf 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Agencja Vi to część Grupy Victoria Travel & Events, która od 18 lat organizuje wyjazdy integracyjne, eventy, gale, konferencje, pikniki rodzinne oraz wyjazdy incentive w Polsce i za granicą w ramach realizacji MICE. Jako pierwsza w Polsce, w czasach kwarantanny wdrożyła platformę wspierającą zdalną edukację zDziecmi.pl, dając realne wsparcie dzieciom, rodzicom oraz zatrudniającym rodziców firmom. Oprócz wprowadzania innowacji we własnych firmach, Prezes Agencji Victoria Iwanowska działa pro bono jako mentor w międzynarodowym programie Early Warning Europe skierowanym do przedsiębiorców w kryzysie, jest ekspertem w programach wsparcia sprzedaży i rozwoju pracowników.

 

Nadesłał:

Justyna Kurowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl