Srebrne Wiertło w kategorii budownictwo użyteczności publicznej


Srebrne Wiertło w kategorii budownictwo użyteczności publicznej
2009-07-28
Srebrne Wiertło w kategorii budownictwo użyteczności publicznej otrzymała firma SGI Baltis Sp. z o.o. za obiekt: Budynek biurowo-usługowy „Czerniakowska Offices”, Warszawa, ul. Czerniakowska 100. Projektant: Bartłomiej Biełyszew, B’ART Pracowania Architektury, Urbanistyki i Wnętrz.

Czerniakowska Offices to nowoczesny biurowiec zlokalizowany w atrakcyjnym punkcie Warszawy, w dzielnicy Mokotów, na granicy z Centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie enklawy starych drzew. Realizacja inwestycji trwała od kwietnia 2006 do grudnia 2007 r.

Budynek łączy proste, eleganckie rozwiązania architektoniczne z funkcjonalnością, wygodą i ergonomią pracy. Znajduje się w nim 7 wind osobowych i 4 klatki schodowe, a także dwukondygnacyjne archiwum podziemne z pełną klimatyzacją i urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo składowanych akt. Ponadto w podziemiach usytuowany jest parking na 190 miejsc. Dodatkowo na powierzchni przewidziano jeszcze 35 miejsc postojowych.

Wykończenie budynku gwarantuje mu estetykę i funkcjonalność. Posadzki i ściany hallu na parterze wyłożone są włoskim marmurem, zaś we wszystkich pomieszczeniach na podłogach położono trwałą i elegancką wykładzinę dywanową. Ponadto zastosowano podwieszane sufity z wbudowanym oświetleniem oraz nowoczesne aluminiowe okna.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku to ok. 21 000 m2. W budynku zastosowano pełne okablowanie strukturalne z połączeniami światłowodowymi piętrowych punktów dystrybucyjnych. Zamontowano także pełną klimatyzację z możliwością indywidualnej regulacji w każdym pomieszczeniu, system sygnalizacji pożaru, kontrolę dostępu do wszystkich pomieszczeń biurowych oraz zintegrowany system zarządzania budynkiem EBI. Ponadto serwerownie wyposażone są, poza klimatyzacją, w system gaszenia gazem.

Do kluczowych instalacji w budynku (systemy bezpieczeństwa, serwerownie i windy) energia elektryczna doprowadzana dwiema niezależnymi liniami zasilającymi.

W budynku swoją siedzibę mają Departamenty Ministerstwa Sprawiedliwości (m.in. Krajowy Rejestr Karny i Centrum Ogólnopolskich Rejestrów Sądowych) oraz Wydziały Gospodarcze Sądu Okręgowego w Warszawie i Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy. Instytucje te mają na parterze budynku osobne sale obsługi interesanta.

SGI Baltis
jest firmą deweloperską, która poza budownictwem mieszkaniowym realizuje też obiekty biurowe i handlowo-usługowe. Swoje inwestycje prowadzi m.in. w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Słupsku i Międzyzdrojach. Należy do Grupy Kapitałowej Baltis Investment S.A., której działalność sięga 1990 r. Poza SGI należy do niej także Invest Komfort - trójmiejski deweloper, twórca najwyższego w Polsce apartamentowca Sea Towers (40 pięter) zlokalizowanego w Gdyni, oraz największy w kraju producent stolarki drzwiowej - Porta Drzwi. Wśród nagród zdobytych ostatnio przez SGI Baltis wymienić można: Kryształowy Deweloper 2007 i 2008, Kryształowe Apartamenty 2007 i 2008, Bezpieczna Budowa 2008, Najlepszy Pracodawca 2008, Diament Forbesa 2009.

Adres nagrodzonej firmy:
SGI Baltis Sp. z o.o.
Pl. Hołdu Pruskiego 9
70-550 Szczecin
tel. /0 91/ 881 92 00, 01
faks /0 91/ 881 92 08
e-mail: info@sgi.pl www.sgi.pl

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl

Nadesłał:

Budowlany News
http://budowlanynews.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl