Srebrne Wiertło w kategorii budownictwo użyteczności publicznej
Srebrne Wiertło w kategorii budownictwo użyteczności publicznej otrzymał Kombinat Budowlany w Kołobrzegu Sp. z o.o. za obiekt: Regionalne Centrum Kultury I etap, Kołobrzeg, ul. Solna 1. Projektant: Miłosz Raczyński, Marek Siennicki, Mellon Architekci s.c.
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa istniejącego kina Kalmar z przeznaczeniem na Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu.
Inwestycja składa się z modernizowanego budynku (budynek A - II etap inwestycji) mieszczącego główną salę koncertową (teatralną wraz z częścią socjalno-techniczną) i budynku zawierającego funkcje uzupełniające Regionalnego Centrum Kultury wykonanego w formie dobudowy (budynek B - zrealizowany w I etapie inwestycji).
Dwie bryły budynku RCK to zamknięta, ciemna sala koncertowo-teatralna z główną sceną (budynek A) oraz przeszklony, otwarty pawilon z salą prób, małą sceną i pomieszczeniami dodatkowymi, a w parterze z kawiarnię (budynek B - zrealizowany w I etapie). Budynek głównej sali został zaprojektowany jako modernizacja istniejącego budynku. Przeszklony pawilon z kolei zaprojektowano od nowa i zrealizowano w miejscu wyburzonych przybudówek.
Nagrodzony budynek B to odzwierciedlenie kultury pop, masowej, dostępnej dla wszystkich, wychodzącej do widza. Główna elewacja (północna) jest rodzajem ekranu, który pokazuje wszystko to, co dzieje się w środku. Widać tam zarówno kawiarnię rozciągniętą wzdłuż całej elewacji, jak i poszczególne sale prób czy sale wystawowe i konferencyjne, które po otwarciu żaluzji stają się małymi scenami otwartymi na park i ulicę. Pomiędzy budynkiem A i budynkiem B znajduje się strefa „uczestnika" - przestrzeń foyer połączona rampami i galeriami z przestrzenią wystawową na „dachu" pawilonu.
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu to miejsce skupiające lokalny ruch artystyczny (profesjonalny i amatorski). Centrum ma zapewnić warunki zarówno do prezentacji najwyższej jakości wydarzeń artystycznych (koncerty i spektakle teatralne), jak i być miejscem rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. W budynku A umieszczono więc dużą salę koncertowo-teatralną na 286 miejsc siedzących, z pełnowymiarową sceną oraz zapleczem technicznym, magazynowym i garderobianym.
W budynku B jest mała sala wielofunkcyjna, sala prób: muzycznych i tanecznych oraz sala konferencyjna z możliwością prowadzenia profesjonalnych konferencji na ok. 100 osób. Na ostatniej kondygnacji zaplanowano rodzaj zamkniętego tarasu widokowego z przeznaczeniem na salę wystawową i klubową. Program centrum uzupełniają pomieszczenia biurowe, pomieszczenia dla stowarzyszeń twórczych i pokoje gościnne dla artystów.
Kombinat Budowlany w Kołobrzegu Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem budowlanym działającym na rynku od 1961 roku. Główna siedziba spółki znajduje się w Kołobrzegu przy ulicy Wylotowej 87, natomiast działalność produkcji pomocniczej realizowana jest w Rościęcinie k. Kołobrzegu. Kombinat Budowlany Sp. z o.o. jest członkiem Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej oraz Stowarzyszenia Producentów Betonów.
W swojej długiej, trwającej prawie pół wieku historii, przedsiębiorstwo wybudowało wiele obiektów i osiedli w Kołobrzegu, jak również w innych miejscowościach. W ostatnim okresie jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych przez spółkę jest budowa osiedla mieszkaniowego „Jantar". Pięć kolejno wznoszonych etapów budynków mieszkalnych o wysokim standardzie wykończenia, z których trzy etapy już zakończono. Obecnie rozpoczęto kolejny etap budowy z terminem zakończenia w połowie 2010 r. Inwestycja ta w konkursie „INWESTYCJA 2007", organizowanym pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego, otrzymała tytuł i została wyróżniona statuetką „INWESTYCJA 2007 POMORZA ZACHODNIEGO".
Ponadto spółka była wyróżniana:
- w latach 2007 i 2008 - Gazele Biznesu Puls Biznesu,
- w roku 2009 - Diament miesięcznika Forbes 2009.
Adres nagrodzonej firmy:
Kombinat Budowlany w Kołobrzegu Sp. z o.o.
ul. Wylotowa 87
78-100 Kołobrzeg
tel. /0 94/ 351 64 91
faks /0 94/ 351 72 25
e-mail: sekretariat@kom-bud.pl www.kom-bud.pl
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Nadesłał:
ap
|