STOP! Ręcznemu przepisywaniu mówimy stop!


STOP! Ręcznemu przepisywaniu mówimy stop!
2008-03-31
ABBYY FineReader 9.0 przepisze za Ciebie. Rosnące zainteresowanie dokumentem elektronicznym, obiegiem i archiwizacją dokumentów nie eliminuje z użycia papieru drukowanego, a widoczny wzrost sprzedaży urządzeń skanujących oznacza, że dokument papierowy wciąż pełni ważną role w firmach i instytucjach.

Co dzieje się z dokumentem papierowym w biurze? Zdecydowana ich część trafia do archiwum papierowego lub elektronicznego, a często dokumenty papierowe są ręcznie lub automatycznie przepisywane. Automatyczne wprowadzanie tekstu drukowanego do komputera wykonywane jest za pomocą oprogramowania OCR (Optical Charakter Recognition), które jest zdecydowanie szybsze i bardziej wydajne od ręcznego przepisywania. Przy pojedynczej stronie A4 możemy zaoszczędzić około 30 minut czasu.

Z którego programu OCR warto skorzystać?

Jednostanowiskowego?

A może w wersji sieciowej? Dobry system OCR to taki, którego precyzja rozpoznawania jest na poziomie 99 %. Taką dokładność gwarantuje oprogramowanie ABBYY FineReader, od kilku miesięcy dostępna jest jego najnowsza wersja.ABBYY FineReader 9.0, cechuje jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna obsługa
w porównaniu do swego poprzednika. Z programu z łatwością mogą korzystać nawet osoby niezaznajomione z technologiami informatycznymi.
Program ABBYY FineReader 9.0 wyróżnia dokładność rozpoznawania dokumentów oraz zachowania układu strony. Obecnie jest ona jeszcze wyższa o około 30%! Każdy zeskanowany dokument drukowany oraz plik PDF program precyzyjnie przekształca na postać edytowalną. Zachowane są: kształt i wielkość czcionek, hiperłącza, stopki, nagłówki opisy rysunków oraz tabele. Najnowsza wersja posiada także udoskonaloną technologię rozpoznawania zdjęć dokumentów pochodzących z aparatu cyfrowego. Bez problemu można, więc przekształcać zdjęcia dokumentów z dokładnością wyższą nawet o 40%. Dokumenty można zapisywać w wybranych formatach np. doc, xls, rtf, pdf, html czy wysyłać bezpośrednio do Worda, Excela, Open Office’a, Adobe Readera.  

Jaki typu oprogramowanie OCR jest najlepszym rozwiązaniem dla firmy czy instytucji? Najkorzystniej wypada wersja sieciowa programu OCR z możliwością licencjonowania jednoczesnego.Taką funkcję oferuje ABBYY FineReader 9.0 Corporate Edition, który można zainstalować na dowolnej ilości stanowisk w sieci, natomiast w danym momencie można uruchomić go na tylu komputerach ile licencji użytkownik posiada. Skanowane dokumenty pobierane mogą być z wielofunkcyjnego urządzenia sieciowego lub dysku sieciowego czy serwera ftp. Dzięki aplikacji do planowania zadań można ustawić rozpoznawanie dokumentów np. na godzinę 21.00, kiedy komputer nie jest obciążony.Wielkie korporacje i instytucje rządowe mogą skorzystać ze specjalnej umowy licencyjnej na ABBYY FineReader 9.0 w wersji Site License Edition. Wersja ta oferuje wszystkie podstawowe funkcje aplikacji FineReader 9.0 Corporate Edition, umożliwiając ponadto automatyczne wdrożenie systemu na dużej ilości stacji roboczych w całym przedsiębiorstwie. 

O ile wzrasta wydajność pracy dzięki zastosowaniu aplikacji OCR? Jeśli przy automatycznym wprowadzaniu strony tekstu drukowanego do komputera oszczędzamy 30 minut, łatwo obliczyć oszczędności czasu, gdy osób przepisujących dziennie 1 stronę A4 jest 20 czy zdecydowanie więcej.Prosta kalkulacja pokazuje, że 1 osoba może zaoszczędzić około 15 dni roboczych, jeśli średnio dziennie przepisuje 1 stronę A4. Oszczędności czasu pracowników przekładają się na większą wydajność pracy oraz oszczędność kosztów, dlatego oprogramowanie OCR jest podstawowym wyposażeniem nowoczesnych biur i znajduje coraz większe grono wielbicieli.  

Dodatkowe informacje www.finereader.pl.  

Nadesłał:

katarzynat

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl