SummitView do kontroli multimediów


SummitView do kontroli multimediów
2009-05-07
Veracomp SA, specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT, zaoferował SummitView firmy Kramer Electronics - zestaw kompletnych narzędzi do zarządzania multimediami w salach wykładowych, obiektach konferencyjnych i szkoleniowych.

Proste w instalacji rozwiązanie umożliwia przesył sygnału audio i wideo z wielu różnych źródeł, wzmacnia go oraz oferuje intuicyjne sterowanie całą elektroniką w pomieszczeniu. Manipulowanie funkcjami zainstalowanego sprzętu, światłem czy klimatyzacją odbywa się przy pomocy wbudowanego w ścianę kontrolera Kramer RC-63DL z sześcioma programowalnymi przyciskami. Ten element zestawu może również funkcjonować samodzielnie jako sterownik systemu nagłośnienia, wideo lub innych elementów wyposażenia sali konferencyjnej. Konfiguracja całego systemu, jak również monitoring odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.

Centralnym punktem rozwiązania SummitView™ jest przełącznik/procesor Kramer SV-551, który obsługuje do pięciu źródeł multimediów. Przekazuje on obraz do wyświetlacza, wzmacnia dźwięk i dostarcza go do dwóch głośników SPK-CC444 dołączanych do zestawu i przeznaczonych do instalacji w suficie. Sygnał dociera do urządzenia za pośrednictwem dyskretnie ukrytych złączy paneli ściennych (SV-301 i SV-302), a sam przełącznik dostosowany został także do montażu w suficie np. tuż nad projektorem.

Urządzenie ma wejście AUX (3-pin), dwa wejścia wideo (kompozytowe lub S-Video), trzy PC, do grafiki komputerowej lub komponentowe (XGA i Y, Pb, Pr) oraz trzy wejścia DDC, za pomocą których można zdalnie ustawiać parametry pracy monitora (złącze RJ-45). Z kolei wyjścia to m.in. 15-pin HD (do grafiki wideo), 3 RCA komponentowe, 2 RCA kompozytowe, oraz S-Video (4-pin). Rozwiązanie SummitView™ ma otwarta budowę, zawiera również całe niezbędne okablowanie.

„Urządzenie zostało zaprojektowanie przede wszystkim z punktu widzenia potrzeb edukacji i biznesu. Oferuje wsparcie dla różnych form komunikacji, integruje sygnał z wielu różnych źródeł oraz kontroluje elektronikę w prosty, przyswajalny dla każdego sposób. Rozwiązanie jest elastyczne i umożliwia nieskrępowaną rozbudowę w przyszłości. Ponadto dzięki dyskretnemu ukryciu urządzeń i okablowania, wprowadza ład i estetykę do pomieszczenia przeznaczonego na spotkania czy wykłady”, - powiedział Marek Bałda, menadżer produktów AMX i Kramer Electronics w Veracomp.

Nadesłał:

Veracomp SA
http://www.veracomp.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl