Tanie, gotowe strony internetowe – czy warto w nie inwestować?


2018-03-14
Wiele małych firm i drobnych przedsiębiorstw głowi się nad problemem, jak szybko i skutecznie wypromować swoją działalność w sieci mimo skromnego budżetu na promocję.

Oczywiście podstawą e-marketingu jest posiadanie własnej strony WWW, a jej zaprojektowanie i wdrożenie generuje konieczne wydatki. O ile wykonanie serwisu od zera jest bardzo czasochłonne i kosztowne, o tyle gotowe strony internetowe wydają się doskonałą, tańszą alternatywą. Dowiedz się więcej o korzystnych ofertach agencji i zdecyduj, czy warto sprawić sobie stronę o charakterze wizytówkowym.

 

Czy tanie może być dobre?

 

Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie, czy tanie gotowce mogą przynieść jakąkolwiek korzyść firmie. Odpowiedź brzmi: oczywiście, zwłaszcza, jeśli mowa o małym biznesie! Wówczas wystarczy zwykle kilka podstron internetowego serwisu czy nawet strona typu One Page, aby przedstawić potencjalnym klientom swoją usługę. Najważniejszy mit, jaki trzeba obalić, dotyczy słabej jakości takich rozwiązań. Owszem, gotowe strony WWW są tańsze, ale to wcale nie znaczy, że gorsze! Są one zwykle wykonywane przez prawdziwych profesjonalistów, w szybkim tempie i z uwzględnieniem indywidualnych preferencji klienta (oczywiście w ograniczonym zakresie, np. kolorystyki czy układu strony).

 

Dodatkowe usługi, o które warto dopytać

 

Mało tego, gotowe strony internetowe bywają coraz częściej sprzedawane w szerszych pakietach produktów i usług. Taką korzystną ofertę możemy odnaleźć chociażby na stronie webteo.eu. W cenie 499 złotych klienci mogą oczekiwać gotowej strony WWW, która będzie działać także na urządzeniach mobilnych, a ponadto rocznego abonamentu na hosting oraz dowolną domenę o końcówce .pl. Firma Webteo gwarantuje też optymalizację strony pod kątem SEO, błyskawiczną realizację (w zaledwie 48 godzin!) i dostęp do autorskiego systemu zarządzania treścią. CMS jest piekielnie istotnym udogodnieniem – dzięki temu możemy później samodzielnie zarządzać treścią strony w prosty i intuicyjny sposób. Szukając firmy, która będzie odpowiedzialna za wykonanie naszej strony, warto zwracać uwagę na dostępność tego systemu oraz na tak zwaną responsywność (czyli na wspomniane dostosowanie witryny do wyświetlania na smartfonach i tabletach).

 

Największe zalety gotowych stron internetowych

 

1. Niskie ceny

 

Wykorzystanie zupełnie darmowych albo bardzo tanich szablonów pozwala bardzo obniżyć koszty postawienia firmowej strony. W zasadzie najdroższy jest koszt zatrudnienia agencji bądź web dewelopera, który zajmie się instalacją i konfiguracją danego systemu. Mimo wszystko, jak widać na przykładzie Webteo, da się zamknąć z całością wydatków w zaledwie kilkuset złotych. W przypadku grafiki tworzonej od zera i funkcjonalności programowanych na życzenie taka kwota to zaledwie kropla w morzu potrzeb...

 

2. Krótki czas realizacji

 

Gotowe strony WWW mają to do siebie, że powstają w niesamowicie szybkim tempie. Dodanie informacji o firmie, zamieszczenie zdjęć i elementów identyfikacji wizualnej oraz podstawowe zabiegi z zakresu optymalizacji strony to kwestia od kilku do kilkudziesięciu godzin. Pomijamy tutaj dwa bardzo czasochłonne etapy: przygotowanie graficznego projektu, a następnie kodowanie go do szablonów HTML, CSS i JS. Kiedy wykonawca usługi od razu wie, czego może się spodziewać po danym szablonie, a i klient ma wcześniejszy ogląd na to, jak strona będzie wyglądać i działać – wystarczy użyć gotowych elementów i dokonać ich konfiguracji. Oczywiście zanim udostępni się stronę wszystkim użytkownikom, należy ją wcześniej przetestować – mimo wszystko całość trwa doprawdy błyskawicznie.

 

3. Łatwa dostępność

 

Obecnie mamy dostęp do bardzo dużej ilości szablonów oraz twórców, którzy zajmują się ich dostarczaniem. Nawet pobieżny research pozwoli nam odnaleźć wiele ciekawych propozycji, które spełnią nasze oczekiwania i będą mogły stanowić bazę pod gotową stronę WWW. Ponieważ koszty są stosunkowo niskie, w razie czego zawsze można zmienić szablon na jakiś inny; tymczasem gdyby cena stworzenia strony internetowej stanowiła lwią część firmowego budżetu, wszelkie zmiany wiązałyby się z o wiele większym nakładem finansowym. Wreszcie – warto dodać, że szablony powstają w taki sposób, aby gotowe elementy mogły łatwo i skutecznie stworzyć satysfakcjonujący produkt. Dzięki temu konfiguracja przebiega sprawnie, a nierzadko można dodawać moduły i pluginy odpowiadające za rozszerzanie podstawowych funkcjonalności.

 

Podsumowanie – czy warto inwestować w gotowe strony WWW?

 

Tanie, gotowe strony WWW to idealne rozwiązanie dla firm, których budżet nie pozwala uwzględnić dużych nakładów finansowych na promocję. Dzięki owej tańszej, ale sprawdzonej metodzie strona będzie mogła powstać w szybkim tempie, a następnie profesjonalnie promować daną działalność. Mówiąc w skrócie: w dzisiejszych czasach mamy całe spektrum możliwości i ogromny wybór gotowych szablonów. Korzystając z takich theme'ów oszczędzamy czas i pieniądze. Jeśli nie potrzebujemy żadnych szalonych funkcjonalności i nie przeszkadza nam, że nasza strona nie różni się diametralnie od stron konkurencji, takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę!Nadesłał:

Marcin821

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl