„To się więcej nie powtórzy” – wystawa fotograficzna krakowskich artystów


„To się więcej nie powtórzy”  – wystawa fotograficzna krakowskich artystów
2018-04-16
Czy w erze fotografii cyfrowej i powszechnej manipulacji obrazem można jeszcze mówić o autentycznej fotografii? Czy zdjęcie jest zamierzoną kreacją czy też przypadkowym aktem? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na wystawie „To się więcej nie powtórzy” w Akademii w Bronowicach.

Od 10 kwietnia do 25 maja w Galerii Bronowice stacjonuje wystawa prac fotograficznych pedagogów z Katedry Sztuk Wizualnych Wydziału Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Autorami prac są Gabriela Buzek – Garzyńska, Kaja Kordas, Łukasz Kieferling, Dawid Kozłowski oraz Miłosz Pobiedziński.

- Niezmiernie cieszy nas fakt, iż krakowscy twórcy rozwijają swoje talenty, a my możemy im w tym pomóc. Galeria Bronowice jest otwarta na wszelkie formy propagowania kultury. Wyznaczyliśmy sobie szczególną misję, aby stworzyć miejsce, w którym sztuka może być bliska każdemu, że można się nią bawić, tworzyć i rozumieć ją - mówi Aleksandra Rzońca, dyrektor Galerii Bronowice.

Celem i intencją twórców prezentowanych na wystawie prac jest próba ustosunkowania się do otaczającej rzeczywistości w sposób, w który na pierwszy plan wysuwa się krótkotrwałość aktu kreacji. Wystawa „To się więcej nie powtórzy” jest przykładem zmierzenia się z materią fotografii, rozumianą jako środek przekazu artystycznego, w którym nie można oddzielić od siebie „przyległości” i „przypadkowości”.

Wystawa czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 – 21:00 oraz od soboty do niedzieli w godz. 9:00 – 21:00. Wstęp wolny.Nadesłał:

Open Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl