Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane Polacy wybierali w 2017 roku


Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane  Polacy wybierali w 2017 roku
2018-04-16
Kolorystyczne wybory Polaków zmieniają się z roku na rok. Stajemy się bardziej otwarci na trendy, docierające do nas m.in. z Mediolanu i innych ośrodków mody. Jak to wygląda w przypadku mebli tapicerowanych do salonu? O tym przeczytasz w raporcie przygotowanym przez Gala Collezione

Raport przygotowany przez Fabrykę Mebli Gala Collezione pokazuje, jak zmieniały się w ostatnich sezonach kolorystyczne wybory i decyzje Polaków w zakresie wyboru mebli tapicerowanych do salonu.

 

4 na 10 Polaków wybrało w 2017 roku mebel wypoczynkowy w różnych odcieniach szarości (od popielatego, przez szary, po grafitowy). Jeszcze dwa lata temu Polacy kupowali przede wszystkim meble w odcieniach beżu, brązu lub kremowe. Obecnie coraz bardziej widoczny jest wzrost zainteresowania meblami szarymi. Jest to kolor bardzo praktyczny, bo łatwo można go połączyć z innymi barwami, zarówno pastelowymi, jak i wyrazistymi. Z tego powodu określany jest także jako neutralny. Kojarzony jest z równowagą i spokojem, sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Sprawdza się doskonale w każdym wnętrzu, bez względu na styl, w jakim zostało urządzone. Dodatkowo – nie stwarza problemów w przypadku, gdy zdecydujemy się na remont czy zmianę koloru ścian. Szara czy popielata sofa będzie zawsze pasować.

 

W przypadku mebli skórzanych widać stopniowy wzrost zainteresowania zakupem sof i narożników skórzanych w innych kolorach, niż popularny w latach 2015 i 2014 r.  beżowy, kremowy i cappuccino. Obecnie obok beżu, swój mocny udział w pierwszej trójce najczęściej wybieranych kolorów znalazła się czerń i popielaty. Wielu Polaków coraz przychylniej patrzy także na meble w kolorze białym. Bardzo dobrze pasują one zarówno do stylu skandynawskiego, jak też nowoczesnego i high-tech.

 

Także w przypadku sof i narożników w tapicerce tkaninowej, widać wyraźną dominację szarego. W 2017 r. co drugi Polak kupił w 2017 r. tego typu mebel właśnie w tym kolorze (począwszy od odcieni bardzo jasnych, po grafit). Równolegle widać także, że coraz bardziej otwieramy się na kolory z zupełnie innej gamy kolorystycznej niż klasyczne brązy czy beże. Rosnącym zainteresowaniem cieszyły się także takie kolory, jak pudrowy róż, mięta czy żółty (na ten trend miał zapewne wpływ projektantów mebli z Mediolanu).

 

Otwarcie się na nowe trendy widać także w przypadku foteli. Polacy coraz częściej traktują taki mebel jako „kropkę nad i”, która dopełnia aranżacji salonu. Fotel jest ważnym, wygodnym elementem wyposażenia, ale także atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Z tego powodu zauważalna grupa Polaków wybrała fotel w mocnym, zdecydowanym kolorze, np. niebieskim, żółtym czy czerwonym. Brąz i beż coraz bardziej ustępuje popularności takim barwom, jak czerń, biel czy szary.

 

Wyraźnie podkreślającym indywidualność i charakter salonu akcentem staje się coraz częściej fotel lub szezlong w mocnym, zdecydowanym kolorze – m.in. czerwonym, niebieskim lub żółtym. W kategorii foteli skórzanych, beże i brązy stopniowo ustępują popularności także innym barwom, na przykład eleganckiej czerni, sterylnej bieli czy neutralnej szarości. Ma to odniesienie zarówno do foteli w tapicerce skórzanej, jak i tkaninowej. Mebel w innym kolorze obicia niż sofa stanowi interesujący kontrast, przyciągający wzrok dodatek dekoracyjny. Niebieski, żółty, wrzosowy czy turkusowy fotel buduje przytulną atmosferę w salonie, a przy tym wygląda niezwykle interesująco.

 

Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz w raporcie przygotowanym przez Gala Collezione – „Trendy w salonie czyli jakiego koloru meble tapicerowane Polacy wybierali w 2017 roku” -> http://www.galameble.com/blog/trendy-w-salonie-2017-jakiego-koloru-meble-wybierali-polacy/

----------------------------

Raport jest opracowaniem własnym Fabryki Mebli Gala Collezione na podstawie losowo dobranej próby N=60 000 zamówień z terenu całej Polski na meble tapicerowane w skórze naturalnej i tkaninie, produkowane przez Fabrykę Mebli Gala Collezione, złożonych w 2017 r. oraz N=60 000 zamówień złożonych w 2016 r.

 

 Nadesłał:

Gala Collezione

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl