Trwa „WielkaMOC dawania” w Galerii Krakowskiej


Trwa „WielkaMOC dawania” w Galerii Krakowskiej
2019-04-18
10 000 torebek herbaty, po 4 000 woreczków ryżu i kaszy, 45 kilogramów kawy oraz 200 w pełni podlegających recyklingowi puszek konserw – to dotychczasowy efekt akcji charytatywnej „WielkaMOC dawania” w Galerii Krakowskiej.

Do pomocy na rzecz ubogich wspieranych przez Kuchnię Caritas im. św. Brata Alberta do 19 kwietnia mogą włączyć się mieszkańcy Krakowa i okolic.

Do Wielkanocy zostało już kilka dni – wiele osób przygotowuje świąteczne potrawy dla rodziny i zaproszonych gości. Z myślą o najbardziej potrzebujących mieszkańcach Krakowa, w Galerii Krakowskiej trwa akcja „WielkaMOC dawania”. Do 19 kwietnia można wziąć udział w zbiórce żywności prowadzonej na poziomie +1 (przy Carrefourze).

Dodatkowo na pasażach Galerii postawiono figury stworzone z opakowań produktów, które zwracają uwagę na skalę problemu marnowania żywności przez Polaków. Szacuje się, że w naszym kraju rocznie wyrzucanych jest ok. 9 milionów ton jedzenia.

Wśród darów na rzecz ubogich wspieranych przez Kuchnię Caritas im. św. Brata Alberta będą produkty spożywcze ofiarowane przez klientów, Galerię Krakowską oraz firmy: Grana Sp. z o.o. i Graal S.A.

Akcja „WielkaMOC dawania” trwa do 19 kwietnia w Galerii Krakowskiej w godzinach jej funkcjonowania. Zbiórka żywności jest prowadzona w tych dniach przy sklepie Carrefour (poziom +1).Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Jecky, 2019-04-22 21:03:28

    Wielkanoc kojarzy mi sie głównie z rybami. a jak ryby to łosos. A jak łosoś to tylko MOWI.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl