Universal-Investment debiutuje na polskim rynku i otwiera oddział w Krakowie


Universal-Investment debiutuje na polskim rynku i otwiera oddział w Krakowie
2018-11-08
Universal-Investment otworzył swój w pełni zintegrowanym ze spółką-matką, oddział w Krakowie. Docelowo utworzone zostanie około 150 miejsc pracy.

Universal-Investment otworzył swój w pełni zintegrowanym ze spółką-matką, oddział w Krakowie. Docelowo utworzone zostanie około 150 miejsc pracy. Universal-Investment jest największym niezależnym dostawcą produktów inwestycyjnych oraz usług związanych z administracją funduszy inwestorów instytucjonalnych i podmiotów zarządzających aktywami w regionie państw niemieckojęzycznych.

Universal-Investment ma jasno sprecyzowany cel rozwoju. W ciągu 5 lat chce zarządzać portfelem aktywów o łącznej wartości 500 miliardów euro i jednocześnie stać się największą w Europie platformą obsługującą fundusze inwestycyjne wszystkich kategorii. Osiągnięcie tego ambitnego celu wymaga rozszerzania kompetencji spółki. Nowa lokalizacja w Krakowie stwarza możliwość zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników, a tym samym zwiększa międzynarodową konkurencyjność Universal-Investment.

Universal-Investment w Polsce

W Krakowie zbudowany zostanie od podstaw zespół specjalistów w obszarach robotyki i data science. Polskim oddziałem Universal-Investment pokieruje Aneta Pilch, która przez ostatnie lata związana była z UBS Business Solutions w Krakowie pełniąc funkcję członka zarządu. Aneta Pilch swoje doświadczenie zdobywała w HSBC Service Delivery jako regionalny szef operacji na Europę kontynentalną, a swoją karierę zawodową rozpoczynała w bankowości w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentką studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Anetę Pilch będzie wspierał Bartłomiej Jakubiec, który obejmie funkcję szefa działu obsługi klienta. Bartłomiej Jakubiec był wcześniej związany z Citibankiem.

Pełna integracja zamiast outsourcingu

Przy tak dynamicznym jak dotychczas rozwoju naszej spółki, w ciągu najbliższych trzech lat stworzymy w Krakowie około 150 nowych miejsc pracy. Pierwsi pracownicy nowego zespołu rozpoczną pracę na początku 2019 r. – komentuje Bernd Vorbeck, prezes zarządu Universal-Investment. Planowana jest pełna integracja krakowskiego oddziału z organizacją i procesami, co w praktyce oznacza, że nie będzie relokacji zespołów czy obszarów biznesowych. Zarząd uważa, że jest to właściwa droga, nawet jeśli taka struktura organizacyjna może stanowić wyzwanie dla menedżerów zarządzających międzynarodowymi zespołami. – Decydujące znaczenie miała dla nas dostępność wysokiej klasy ekspertów z branży finansów i IT, co jest gwarancją zadowolenia klientów, sprawnego funkcjonowania procesów i efektywnej współpracy  – dodaje Bernd Vorbeck.

Po skomplikowanym procesie wyboru lokalizacji, podjęto decyzję na korzyść Krakowa. Na lokalnym rynku pracuje ponad 60 tysięcy ekspertów specjalizujących się w procesach biznesowych.  W ciągu ostatnich 10 lat, rozwinął się również obszar zarządzania funduszami. Wśród pozostałych czynników, które decydowały o wyborze Krakowa, Universal-Investment wymienia atrakcyjny poziom płac, odpowiednią ofertę nieruchomości, jak również bliskość kulturową Niemiec.

###

O Universal-Investment

Universal-Investment jest największym niezależnym dostawcą produktów inwestycyjnych oraz usług związanych z administracją funduszy inwestorów instytucjonalnych i podmiotów zarządzających aktywami w regionie państw niemieckojęzycznych. Zarządza aktywami o łącznej wartości około 404 miliardów euro (z czego 321 miliardy euro to środki własne), działając także na zlecenie instytucji publicznych. Obecnie zatrudnia w Europie około 650 pracowników.

Universal-Investment jest niezależną platformą do zarządzania aktywami i łączy w sobie know-how asset managerów, prywatnych banków i butików inwestycyjnych. Spółka wyodrębnia trzy kluczowe obszary usług: administrację, insourcing i zarządzanie ryzykiem. Koncentruje się na efektywnym i zorientowanym na ryzyko zarządzaniu funduszami, papierami wartościowymi, inwestycjami alternatywnymi i nieruchomościami.

Założona w 1968 r. Grupa Universal Investment z siedzibą we Frankfurcie nad Menem oraz jej spółki-córki w Luksemburgu i Austrii były jednym z pionierów w branży inwestycyjnej, a dziś jest liderem rynku w obszarze funduszy Master KVG i private label. Według badania PwC „Management Companies Survey z 2017 r., Universal-Investment jest największym graczem w kategorii AIFM-ManCo w Luksemburgu i zajmuje również pierwsze miejsce z rankingu Third-Party-ManCos.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.universal-investment.com

 

###

Kontakt dla mediów

 

Marta Kosińska

Grayling Poland

tel. + 48 607 070 365

e-mail: marta.kosinska@grayling.com          

 

Bernd Obergfell

Head of Communications

Universal-Investment-Gesellschaft mbH

tel. +49 (0) 69 7 10 43-575

e-mail: bernd.obergfell@universal-investment.comNadesłał:

Agencja Grayling

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl