Wdzięczne wnętrza w kolorach wiosny


2021-03-09
Mimo iż w lutym zima jeszcze nie odpuszcza, nasze myśli coraz częściej wybiegają w kierunku wiosny i jej zwiastunów. By już teraz zacząć pobudzać w sobie pozytywny nastrój, możemy powitać tę wnoszącą nową energię porę roku poprzez zaplanowanie mniejszych lub większych metamorfoz w domu.

Kluczem będzie odpowiedni dobór kolorów i dekoracji.

Tak, tak, biel - mimo iż w zimowych miesiącach kojarzy nam się przede wszystkim ze śniegiem - jest jedną z najważniejszych barw budzącej się wiosny. To w tym kolorze zakwitają przebiśniegi, wychylając główki ponad śnieżną pokrywę; to bielą obsypują się owocowe drzewa, zanim jeszcze pojawiają się na nich zielone listki. Czyste, świetliste wnętrze w odcieniu Moon z linii Tikkurila Optiva White łatwo nastroimy wiosennym optymizmem dzięki wprowadzeniu różnorodnych roślin doniczkowych w odcieniach żywej zieleni. Na ich tle wiosennie wypadnie także pleciona, granatowa poduszka, która będzie przypominać kwitnące w marcu szafirki czy hiacynty. 

Przez całą wiosnę nie można uciec od niebieskiego, którego odcienie ewoluują wraz z coraz większą ekspozycją słońca. Intensywnie błękitne, wybijające się z wiosennej zieleni niezapominajki, stanowią idealną inspirację dla nastrajającego spokojem i pogodą ducha wnętrza. W realizacji takiego zadania na ścianach doskonale sprawdzi odcień się Cumulus, kolor roku 2021 z palety Tikkurila Color Now 2021, który będzie tworzył wdzięczne tło dla ciętych kwiatów w wazonie i wpadających przez okno promieni słońca. 

A czemu by nie postawić na promienne żółcienie kwitnących żonkili czy forsycji? Nawet w stonowanym szarym wnętrzu prawdziwie wiosenny efekt wow wywołamy przemalowując starą komodę emalią Tikkurila Everal Aqua Matt 10 na intensywny kolor Grapefruit. W rezultacie, bez dużego zamieszania i niewielkim kosztem dokonamy dekoracyjnej metamorfozy, wobec której nikt nie przejdzie obojętnie. Nowoczesne, czarno-białe dodatki dekoracyjne i kwiaty podkreślą oryginalność stworzonej w ten sposób stylizacji.

Nadesłał:

PractumConsulting

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl