What to eat during weekend?


What to eat during weekend?
2018-07-02
Podczas weekendu większość z nas ma wystarczającą ilość wolnego czasu, aby zrobić zakupy na cały tydzień i ugotować pyszny obiad i kolację. Dlatego to właśnie przed weekendem zaczynamy zastanawiać się, co będziemy jeść przez najbliższe dni.

Zaplanowanie zakupów i posiłków na sobotę i niedzielę jest ważne również z tego względu, że w tych dwóch dniach możemy spodziewać się niezapowiedzianych gości. Warto zatem zatroszczyć się także o to, abyśmy w domu mieli dobrą kawę i coś słodkiego.

Jak pokazują badania statystyczne, to właśnie zaraz przed weekendem lub podczas weekendu wydajemy najwięcej na zakupy spożywcze. Należy jednak pamiętać, że wyprawa do sklepu spożywczego wcale nie musi być tak mocno odczuwana przez nasz portfel. Przede wszystkim z tego powodu, że zawsze możemy korzystać z promocji.

Znalezienie promocji na artykuły spożywcze kiedyś było bardzo czasochłonne, ponieważ wymagało odwiedzenia kilku sklepów lub skompletowania gazetek reklamowych. Teraz jest o wiele łatwiej – wystarczy wejść na stronę Gazetkonosz, bo tam zamieszczone są wszystkie aktualne promocje.

Jeżeli chcemy jak najwięcej zaoszczędzić, to doskonałym sposobem będzie kupowanie produktów, które mają zniżkę na 30%. Sprawdzając wszystkie gazetki jesteśmy w stanie całkowicie uniknąć kupowania w standardowych cenach. Bardzo łatwo można sobie policzyć jak duża będzie to oszczędność dla naszego budżetu domowego w skali miesiąca. W portfelu zostanie około 1/3 budżetu na zakupy spożywcze.

Pragniemy podkreślić, że niektóre sklepy mają specjalne gazetki promocyjne na weekendy. Przykład znajduje się tutaj: https://www.gazetkonosz.pl/lidl/. W takich sklepach możemy dostać również wiele gotowych lub półgotowych dań, które podamy w zaledwie kilka minut. Korzystając z weekendowych promocji możemy kupić np. schab na 5 kotletów w cenie ok. 4 zł, do którego wystarczy dokupić pół kilo ziemniaków i np. surówkę z kapusty, aby już za mniej więcej 7-8 zł mieć obiad dla całej rodziny.Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl