Wielki piknik na finał sPort Challange Cup już w sobotę!


Wielki piknik na finał sPort Challange Cup już w sobotę!
2023-10-03
Port Łódź, Miasto Łódź oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na wielkie podsumowanie sportowych zmagań 6-klasistów w ramach sPort Challange Cup.

Wielki finał 6-dniowej rywalizacji odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 października w godz. 12:00 – 16:00, w „Portowej” Sport Stacji. Rodzinny piknik wypełnią liczne bezpłatne atrakcje, muzyczne rytmy i wspaniała zabawa.  To nie jedyne wydarzenie dla lokalnej społeczności w ten weekend w centrum na Pabianickiej – w niedzielę na parkingu odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu motocyklowego.

 

sPort Challange Cup to zawody sportowe zorganizowane, by wspólnie i na sportowo świętować 600-lecie Łodzi. W ostatnim tygodniu września i pierwszym tygodniu października – w sumie przez 6 dni – 600 uczniów z 6. klas szkół podstawowych rywalizuje w 6 konkurencjach. Finał zawodów w najbliższą sobotę w godzinach 12.00-16.00 to sportowy piknik pełen emocji dla wszystkich, podczas którego nastąpi oficjalne rozstrzygnięcie zawodów i wręczenie medali i pucharów. Później Sport Stacja stanie się rodzinnym miejscem zabawy z oprawą muzyczną i DJ’em. Dzień upłynie pod znakiem licznych bezpłatnych atrakcji, które będą wspaniałym zwieńczeniem sPort Challange Cup. Całe rodziny będą mogły podjąć wyzwanie i zmierzyć się z dmuchaną ścianą wspinaczkową i torem przeszkód, skorzystać z rowerów w sportowym miasteczku, spróbować gry w minigolfa czy darta. Brokatowe tatuaże i zdjęcia z fotobudki będą świetną pamiątką z tego dnia, a konkursy z nagrodami wywołają kolejne uśmiechy.

 

Podczas piknikowych zabaw każdy będzie mógł także sprawdzić się w konkurencjach, w których w ramach zawodów rywalizowali 6-klasiści. Jak u Was z celnością?  Przekonacie się strzelając z łuku do tarczy albo piłką do bramki. Jeśli jednak ktoś woli konkurencje zręcznościowe, tych także nie zabraknie – tory z przeszkodami, slalom do pokonania kajakiem czy pajęczyna zagwarantują emocje i dużo śmiechu.

 

Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich mieszkańców Łodzi i okolic. Wykorzystajmy piękny początek jesieni i spędźmy razem tę sobotę aktywnie na świeżym powietrzu! Sport Stacja za budynkiem Portu Łódź, Pabianicka 245. Start - godz. 12:00.

 

Zakończenie sezonu motocyklowego

 

W niedzielę, 8 października, między 10:30 a 13:30 odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu motocyklowego w Łodzi. Na parking centrum zjadą się miłośnicy dwóch kółek z całego regionu, a ich maszyny będzie można podziwiać i fotografować do woli, podobnie jak te na wystawie starszych klasycznych modeli. Przygotowane atrakcje z pewnością dostarczą niezapomnianych emocji. Na fanów mocnych wrażeń czekać będzie symulator na jazdy na 1 kole – być może tak zrodzą się nowi motomaniacy. Inni z pewnością znajdą coś dla siebie na stoiskach handlowych sklepów motocyklowych, a wszystkich rozgrzewać będzie muzyka na żywo… i pyszny żurek. Koneserzy ulicznej kuchni, znajdą ją w Food Truckach, które serwować będą nieco bardziej nowoczesne, choć równie smaczne dnia. Gościem honorowym niedzielnego symbolicznego pożegnania lata będzie przedstawiciel Urzędu Miasta Łodzi, który uroczyście zamknie motocyklowy sezon.

Nadesłał:

KasiaBeyond

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl