Wielkie rodzinne święto recyklingu już w sobotę w Pasażu Łódzkim


Wielkie rodzinne święto recyklingu już w sobotę w Pasażu Łódzkim
2024-04-12
Już w sobotę 13 kwietnia, w Pasażu Łódzkim odbędzie się Dzień Recyklingu pełen rodzinnych atrakcji. Czekają m.in. teatralne spektakle dla dzieci, warsztaty upcyklingowe, animacje z aktorami Teatru Katarynka, konkursy z nagrodami, a także spotkanie z Robotem Kartoniuszem i inne akcje specjalne.

Dzień Recyklingu w Pasażu Łódzkim to wydarzenie dla całej rodziny. Od godziny 11.00 do 16.00 w galerii czekać będzie moc atrakcji, które zagwarantują dobrą zabawę i jednocześnie cenną lekcję ekologii.

Dzieci zostaną zaproszone przed scenę, do obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. „Frania Recykling, cztery żywioły i ekodancing”. Spektakl Teatru Katarynka, to barwna, muzyczna opowieść o świecie,

w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smolasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Opowieść uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale też bardzo rozległa dziedzina nauki. Na scenie nie zabraknie śpiewu, tańca i nietuzinkowych przebojów muzycznych, co sprawi, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem będą śledzić fabułę, a efekty specjalne dodatkowo zaangażują małych widzów do aktywnego udziału w przedstawieniu. Spektakl skierowany jest dla dzieci wieku od 4 do 12 lat. Odbędzie się on dwukrotnie, o godzinie 12.00 i 14.00. Oprócz występów na scenie aktorzy i animatorzy zaproszą dzieci do wspólnej zabawy i animacji.

Niezwykle wartościowym doświadczeniem będą z pewnością także warsztaty naukowe i upcyklingowe. Na uczestników czekać będzie aż 5 różnych aktywności tematycznych, wśród nich tworzenie papieru czerpanego, wyplatanie koszy z papierowej wikliny, a także eksperymenty, pokazy oraz gry multimedialne. Nie zabraknie również konkursów. Ich tematem przewodnim będzie oczywiście selektywna zbiórka i recykling. Dodatkową niecodzienną atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych będzie wizyta Robota Kartoniusza.

Ekologiczny event został przygotowany, by uświetnić wielkie otwarcie w hipermarkecie Auchan, pilotażowego systemu kaucyjnego, służącego do odbioru pustych, zużytych opakowań. Urządzenie to jako pierwsze w Polsce przyjmować będzie kartony po płynnej żywności.

„Promowanie ekologicznych postaw i wprowadzanie eko rozwiązań tam, gdzie to możliwe, towarzyszy nam w Pasażu Łódzkim na co dzień. To dla nas bardzo ważne, że właśnie w naszym centrum, w hipermarkecie Auchan, stanie pierwszy w Polsce recyklomat przyjmujący tak szeroką game opakowań np. kartony do płynnej żywności. Zapraszamy mieszkańców Łodzi i konsumentów do świętowania tego wyjątkowego momentu razem z nami. Dzień Recyklingu otwarty jest dla wszystkich, którym tak jak nam bliska jest idea ekologii i chcą wdrażać ją w codziennym życiu. Atrakcje kierujemy przede wszystkim do rodzin i dzieci, by od najmłodszych lat wspierać w nich poczucie, że troska o planetę leży w naszych rękach” - mówi Anna Mrzewa, Dyrektor CH Pasaż Łódzki.

Podczas wydarzenia będzie można przetestować recyklomat. Za każde wrzucone do maszyny opakowanie można będzie odebrać bonusy w programie lojalnościowym Auchan, a za oddane szklane butelki, zwrot kaucji. Szczegóły akcji znaleźć będzie można w instrukcji, obok recyklomatu.

Nadesłał:

WartoZobaczyć

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl