Wiosenne porządki z systemem natryskowym PFS firmy Bosch
Planując wiosenne porządki w swoim domu, warto zapoznać się z nowym urządzeniem do malowania PFS firmy Bosch. Dzięki niemu możesz trzy razy szybciej odświeżyć starą komodę, garaż, altankę ogrodową czy płot.
Produkt oparty jest na technologii "SprayControl" (malowanie natryskowe), która zapewnia szybkie i równomierne nakładanie farb. W ofercie dostępne są modele PFS 55, 65 i PFS 105 E. Malowanie natryskowe - to znaczy takie, gdzie zamiast pędzla czy wałka używamy urządzenia rozpylającego strumień farby - właściwie pod każdym względem jest lepsze, niż techniki tradycyjne.
Bije je na głowę jeśli chodzi o szybkość pracy (w tym samym czasie można pomalować trzy razy większą powierzchnię) oraz o zużycie farb (natryskowo oszczędzamy około 15% materiału). Pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni, bez śladów pędzla, a dotarcie z farbą w trudno dostępne wgłębienia i narożniki przestaje być problemem. Drugą warstwę farby możemy nanosić nie czekając aż wyschnie pierwsza. No i odchodzi ból nadgarstka - kto pomalował kiedyś płot złożony z 200 sztachet lub zabejcował ogrodową altankę, ten wie, o czym mowa.
Za pomocą systemu PFS szybko, łatwo i prosto odświeżymy różne elementy w domu i w ogrodzie. Urządzenie sprawdza się przy pracach remontowych typu impregnowanie powierzchni drewnianych, jak również podczas prac renowacyjnych: odnawianiu mebli ogrodowych czy metamorfozie komody. System PFS zapewnia prostą obsługę i dużą precyzję w nakładaniu wszelkiego typu farb rozpuszczalnikowych, lakierów jednoskładnikowych, bejc, impregnatów i olei, a można je nawet wykorzystać do rozpylania środków ochrony roślin.
Wprawy w obsłudze urządzenia nabiera się już po kilku minutach od pierwszego uruchomienia, i wbrew pozorom łatwiej nauczyć się właściwej obsługi PFS, niż poprawnego posługiwania się pędzlem. Wystarczy tylko pamiętać o podstawowych zasadach obsługi:
- nalewamy farbę do pojemnika, mieszamy i ewentualnie rozcięczamy
- urządzenie trzymamy podczas pracy w równej odległości 5-15 cm od malowanej powierzchni
- wybieramy kształt strumienia (punktowy, poziomy czy pionowy)
- regulujemy dysze tak, by ilość wystrzeliwanej farby była na tyle duża, by równo zakrywać powierzchnię, oraz na tyle mała, by nie tworzyły się zacieki (próba natrysku pokaże, czy ustawiono odpowiednie natężenie przepływu)
- pistolet prowadzimy równomiernymi ruchami unikając przyspieszania czy zwalniania oraz przerw w pracy, poszczególne pasy farby powinny na siebie zachodzić na około 4 cm.
Sugerowana cena detaliczna brutto (marzec 2009):
- system PFS 55 (do małych projektów) - 389 zł
- System PFS 65 (do średnich projektów) - 569 zł
- PFS 105 E (do dużych projektów) - 999 zł
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel, RotoZip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Nadesłał:
ap
|