Wkrótce otwarcie nowego zakładu produkcyjnego foliQ


2024-05-16
W czwartek, 23 maja br. nastąpi oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcji nawozów dolistnych foliQ w Aleksandrowie Kujawskim. To kluczowa inwestycja dla Agrii Polska, która unowocześni proces produkcji nawozów marki własnej, podnosząc jego wydajność do 5 milionów litrów rocznie.

Otwarcie obiektu stanowi istotny krok w rozwoju firmy i jest odpowiedzią na oczekiwania Rolników i rynku. W uroczystości otwarcia udział weźmie ponad 400 gości.

Agrii Polska należy do grona liderów w branży produkcji i dystrybucji nowoczesnych nawozów, materiału siewnego, nawozów dolistnych oraz środków ochrony roślin. Nowy obiekt to 2000 m² powierzchni, zlokalizowanej na terenie istniejącego zakładu nasiennego firmy w Aleksandrowie Kujawskim. Obejmuje on halę produkcyjną, wyspecjalizowane pomieszczenia laboratoryjne, magazyn składowania oraz sklep firmowy. Lokalna produkcja, to świadoma inwestycja Agrii Polska w proces, który umożliwia kontrolę na każdym etapie produkcji. W jego wyniku powstaje skuteczny, wysokojakościowy produkt spełniający oczekiwania rynku.

Produkcja nawozów foliQ odbywa się w trzech niezależnych modułach, o łącznej pojemności 73 tysięcy litrów. Proces kontrolowany jest na każdym etapie przez system czujników radarowych, sprawdzających poziom cieczy w czasie rzeczywistym. Linię produkcyjną wyposażono w deareator do usuwania gazów oraz system wody po odwróconej osmozie.  Jednym z kluczowych założeń powstania nowego zakładu, była dbałość o bezpieczeństwo i stabilność produktów, dlatego produkcja odbywa się przy zastosowaniu tzw. ciepłego procesu, który umożliwia uzyskanie jeszcze lepszych parametrów jakościowych produktów.

 

Nowoczesne laboratorium chemiczne to kluczowy element dla rozwoju nowych formulacji nawozów dolistnych. Jego dedykowana przestrzeń wyposażona jest w wyspecjalizowany sprzęt, który pozwala tworzyć nowe produkty foliQ oraz prowadzić ciągłe badania nad obecnymi już na rynku. To również szersza oferta skierowana do Klientów, którzy chcieliby skorzystać z kompleksowych badań dotyczących uprawy, w ramach uruchomionego serwisu Agralytics.

 

Aspektem wyróżniającym nowy obiekt jest także troska o środowisko i lokalny ekosystem. Już na etapie projektowania, zadbano o to, by wody poprodukcyjne zostały zarejestrowane jako nawóz do irygacji. Dodatkowo przy budowie zakładu, firma współpracowała z ornitologami, tak by zminimalizować wpływ na siedliska bytujących w regionie chronionych gatunków ptaków, w wyniku czego elewacja hali została przystosowana do gniazdowania min. sierpówki, szpaka, kopciuszka czy jerzyka.

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl