Wnioski „Dobry Start” od 1 lipca w Bankowości Internetowej Getin Banku


2020-06-30
Już od 1 lipca w ramach rządowego programu wsparcia polskich rodzin „Dobry Start” w Bankowości Internetowej Getin Banku będzie można składać wnioski o kwotę 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, będą otrzymywać świadczenie aż do ukończenia przez nie 24. roku życia. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów. 

 

Wniosek o świadczenie na nowy rok szkolny 2020/2021 można składać online od 1 lipca do 30 listopada br. w Bankowości Internetowej Getin Banku. Na stronie Banku powstała również dedykowana zakładka ze szczegółowymi informacjami o Programie „Dobry Start”: www.getinbank.pl/program-dobry-start

 

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają wyprawkę nie później niż 30 września. Wnioski złożone w kolejnych miesiącach będą rozpatrzone i wypłacone najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy od dnia ich złożenia. 

 

Nadesłał:

GetinBank

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl