Wszyscy mówią o Sylwestrze, a to ostatni moment na organizację ferii!


2018-12-31
Ostatnie tygodnie stoją pod znakiem choinki, prezentów, spotkań z najbliższymi oraz wybierania sylwestrowych kreacji. Rodzice natomiast mają przed sobą jeszcze jedno wyzwanie – ferie zimowe! Czy macie już plan, jak je spędzicie wraz ze swoimi pociechami?

Domowo

Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na spędzanie czasu wolnego od szkoły nie wyjeżdżając z miasta zamieszkania, korzystając z bogatej oferty teatrów, muzeów oraz centrów naukowych, które specjalnie na tą okazję przygotowują ofertę kulturalną. Ten czas można także wykorzystać na spędzenie spokojnego, wspólnego czasu i zrobienie stacjonarnie rzeczy, na które od jakiegoś czasu w natłoku codziennych obowiązków brakowało czasu. Może w końcu odwiedzicie to rolkowisko, na którym można szaleć w rytmie dobrej muzyki? Dla osób lubiących rywalizację lub strategiczne myślenie doskonale sprawdzą się gry planszowe.

Z historią i sportem

Rodzice dzieci, które nie są takimi fanami sportu, aby całe ferie spędzać na stoku mogą skłonić się do wariantu łączonego. Doskonałym miejscem na tego typu wyjazd może być Kraków. To tutaj miłośnicy poznawania nowych miejsc i zwiedzania miast świetnie odnajdą się w okolicy obfitującej w wiele ciekawych zabytków, poprzeplatanych atrakcjami takimi jak lodowisko, jarmark, czy spróbowania lokalnych przekąsek, takich jak słynne obwarzanki, oscypek czy zapiekanki na krakowskim Kazimierzu. Nie można jednak zapomnieć o zabraniu ze sobą nart i desek! Około godzinę od Krakowa znajduje się kilka miejsc, w których czynne są zimą stoki narciarskie, zarówno do nauki, jak i całodziennych szaleństw. W tych miejscowościach na zapalonych narciarzy i tych, którzy pojeździć by chcieli, ale nie koniecznie przez cały wyjazd, czekają świetnie przygotowane stoki narciarskie. Są rozwiązaniem idealnym dla początkujących i młodszych sportowców. Co najważniejsze w takim pomyśle na ferie? Można czerpać ze wszystkiego to co najlepsze i na pewno nie będzie nudno. Decydując się na takie rozwiązanie warto także zwrócić uwagę na przemyślane zakwaterowanie. Idealne są hotele w centrum Krakowa, z których do wszystkich zabytków można dojść na piechotę, a wieczorem podziwiać iluminację świetlną w jego najpiękniejszych miejscach. Pieszy dystans do wszystkich miejsc zapewni pobyt w hotelu Novotel Kraków Centrum, jak również Mercure Kraków Stare Miasto.

Nawet jeśli na nartach spędzimy tylko dzień lub dwa nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Nie jest to tylko kask. Przed ruszeniem na stoki należy wzmocnić mięśnie i pamiętać o rozgrzewce, aby uniknąć kontuzji. Dlatego też w hotelowym centrum fitness Novotel Kraków Centrum profesjonaliści w okresie ferii oferują także zajęcia dla najmłodszych oraz dorosłych, przygotowujące do szusowania po stokach.

Absolutnie aktywnie!

Wersja znana i kochana przez miliony. Dla wielu osób nie ma ferii bez smagającego mrozu po polikach, gorącej czekolady przy wyciągu i pędu powietrza we włosach… no może w kasku. Aktywny wyjazd jest rozwiązaniem dla tych, którzy mają zawsze dużo energii i lubią się zmęczyć. Jeśli tylko część osób biorących udział w wyjeździe radość odnajduje w dużej dawce sportu to zdecydujcie się na pobyt w miasteczku, w którym można przejść się w kilka ciekawych miejsc. Fani wysokich gór i spacerów po dziewiczych szlakach mogą zaszyć się na większym odludziu i urządzić zawody saneczkarskie, a wieczorem grzać się przy ognisku piekąc kiełbaski. To na pewno będą niezapomniane ferie, obfitujące w mnóstwo wrażeń!Nadesłał:

38PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl