Zaburzenia erekcji? Poważny problem, ale da się go rozwiązać.


2019-08-13
Stres, kłopoty w codziennym życiu mogą wpływać na życie seksualne. Problemy z erekcją miewają nawet młodzi mężczyźni. W wielu przypadkach ten problem można wyleczyć, dlatego najważniejsze jest, aby się nie poddawać.

Problem często leży w głowie.

Najistotniejszym czynnikiem, który wpływa na potencję najbardziej, jest psychika. Czasem przyczyną jest stres przed zbliżeniem z nową partnerką, a czasem problemy z erekcją są wynikiem kłótni, czy nieporozumień małżeńskich.

Zaburzenia erekcji występują także u mężczyzn, którzy po prostu za dużo pracują, a za mało odpoczywają. Jeśli mózg jest zajęty myśleniem o pracy, a do tego dochodzi niedobór snu, libido spada, a za tym idą problemy ze wzwodem. To właśnie mózg jest odpowiedzialny za uczucie podniecenia, więc to on decyduje o powodzeniu w życiu seksualnym.

Jakie mogą być inne przyczyny?

Innymi przyczynami problemów z erekcją mogą być problemy układu krążenia oraz sercowo-naczyniowego. Prawidłowe krążenie jest niezbędne do osiągnięcia wzwodu. Wpływ na pogorszenie krążenia ma palenie papierosów, dlatego zaleca się rzucić palenie. Alkohol również jest niewskazany, ponieważ ogranicza odczuwanie bodźców oraz powoduje schorzenia wątroby, które mogą być odpowiedzialne za impotencję. Niektóre leki powodują problemy z erekcją, np. na obniżenie ciśnienia tętniczego. W takim przypadku należy poprosić lekarza o zmianę leku.

Problemy z potencją u młodych mężczyzn mogą być spowodowane zbyt niskim stężeniem testosteronu lub nadmiarem prolaktyny. Zbyt wysoka prolaktyna powoduje powiększenie piersi, może zdarzyć się nawet wypływ mleka z brodawek, co na potencję wpływa bardzo negatywnie, chociażby ze względu na niechęć do obnażania się przed partnerką.

Zatem co na potencję?

Zmiana stylu życia, ograniczenie stresu, zdrowe odżywianie oraz regularna aktywność fizyczna to podstawowe zasady, które powinien wdrożyć każdy mężczyzna, który boryka się z problemami z erekcją. Najszybszą metodą poprawiającą erekcję są suplementy na potencję, dostępne w aptekach. Zanim wybierze się tabletki, warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli mimo zastosowania się do powyższych wskazówek, problemy z erekcją nie ustąpiły, należy udać się do lekarza rodzinnego, który skieruje do urologa lub seksuologa. Lekarz ustali, co na potencję wpływa negatywnie, traktując każdego mężczyznę indywidualnie. Zaleci odpowiednie badania i wykluczy choroby, które mogą być przyczyną problemów z erekcją.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl