Zamień niepewną walutę na stabilne srebro. Ochroń się przed inflacją


Zamień niepewną walutę na stabilne srebro. Ochroń się przed inflacją
2021-09-11
Po upadku Związku Radzieckiego świat stał się niezwykle przyjazny i bezpieczny. Ewentualne konflikty toczyły się daleko od Europy. Jednak czas stabilnego wzrostu dobiega powoli do końca. Narodowe interesy prowadzą do destabilizacji kursów wielu walut. Zobacz, jak zabezpieczyć swoje oszczędności.


Kapitał ma narodowość

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że państwa Europy będą zdolne stworzyć związek podobny do Stanów Zjednoczonych. Unia miała być silnym, wspólnym głosem negocjującym korzystne warunki umów z innymi ośrodkami gospodarczymi. USA poczuły się zbyt pewnie i nie zauważyły wzrostu siły Chin. Stary porządek został naruszony, a dotychczasowy porządek posypał się jak domek z kart

Coraz ważniejsze stają się interesy narodowe. Powstaje Nord Stream oraz Baltic Pipe. Coraz więcej inwestycji nie ma charaktery wyłącznie ekonomicznego, ale do głosu dochodzą względy polityczne. Przekłada się to na siłę poszczególnych walut. Niezależność państwa zaczyna nieść ze sobą koszty ekonomiczne.

Widać to także w Polsce. Inflacja znacząco rośnie i przebija poziomy widziane przez wiele ostatnich lat. Aktualnie przekroczyła już pięć procent. Rada Polityki Pieniężnej nie daje sobie rady z opanowaniem tych wzrostów. Oznacza to, że prognozy na przyszłość nie malują się w jasnych barwach.Pandemia wcale nie pomogła

Pojawienie się Koronawirusa i reakcje państw na całym świecie nie pomogły w opanowaniu trudnej sytuacji. Na wiele miesięcy zostały wprowadzone lockdowny, które boleśnie ograniczyły działalność spółek z kilku branż. Doprowadziło to do poważnego kryzysu całych gospodarek.

Aby poprawić złą sytuację ekonomiczną, banki centralne postanowiły dodrukować mnóstwo dodatkowych pieniędzy. Choć pozwoliły one rozkręcić gospodarkę, spowodowały jeszcze większy wzrost inflacji. Sytuację taką można zaobserwować nie tylko w Polsce. Rekordowe wskazania zanotowano również w Niemczech i innych państwach Europy.

Oznacza to głębokie, fundamentalne wręcz osłabienie praktycznie wszystkich walut świata. Trudno spodziewać się znaczącej poprawy w najbliższym czasie. O wiele bardziej prawdopodobne jest natomiast zaostrzenie sytuacji międzynarodowej, co jeszcze bardziej zdestabilizuje wartość pieniądza.Co oznacza duża inflacja?

Czym jest inflacja? Najprościej powiedzieć, że oznacza ona utratę wartości waluty względem produktów. Inaczej mówiąc, za taką samą ilość złotówek można kupić coraz mniej zakupów. O ile podwyżki w pracy mogą stopniowo neutralizować ten problem przy bieżących wydatkach, o tyle gorzej z dużymi oszczędnościami.

Pieniądze trzymane zarówno na kontach i lokatach, jak i inwestowane na giełdzie, podatne są na inflacje i tracą swoją wartość względem produktów dostępnych w sklepach. Dlatego też opłaca się kupować srebro lub złoto. W ten sposób łatwo ocalić swój kapitał i chronić go przed inflacją.

Kupowanie srebra to prosta i łatwo dostępna forma przechowywania swoich oszczędności. Jest ona całkowicie niezależna od kondycji poszczególnych walut. Jakie są jeszcze zalety zakupu wartościowych kruszców?Zalety kupowania srebra

Srebro jest w dużym stopniu niezależne od sytuacji gospodarczej na świecie. Jego kurs notuje stosunkowo niewielkie zmiany nawet w czasie dużych kryzysów światowych. Można je również wymienić na dowolną walutę, co zwiększa jeszcze bardziej niezależność inwestora.

Dodatkowo srebro można trzymać w swoim domu. W ten sposób unika się też potencjalnych problemów z bankami i ich działaniem. Jest to szczególnie widoczne w trudnych chwilach, gdy wprowadzane są ograniczenia kwot, jakie można wypłacać z bankomatów itd.

Do zakupu srebra nie potrzeba także otwierać konta maklerskiego. Równie dobrze sprawdza się kupowanie monet kolekcjonerskich wykonanych z czystego kruszcu. Taka forma inwestycji jest także łatwiejsza do upłynnienia w mennicach oraz skupach monet.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl